Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περί αυθαιρέτων και ΓΟΚ: Νομιμοποίηση αυθαιρέτου


moraitou

Recommended Posts

γιατι τι θεμα ειναι τα προστιμα...η/χ - γκαραζ - μπαλκονια τι?

το προστιμο ανεγερσης σπανια το γλυτωνεις....

βρες μηχανικο και γρηγορα....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι με την ένσταση έχασες το δικαίωμα έκπτωσης (νομίζω ότι είναι 30% αν αποδεχτείς, κ ακόμη περισσότερο στην εφάπαξ καταβολή).Ναι, τα πρόστιμα εξακολουθούν να ''τρέχουν''.Γιατί έκανες ένσταση, τα είχες υπολογίσει διαφορετικά?Μου φαίνεται σχεδόν αδιανόητο να τη γλυτώσεις εντελώς εκτός κ αν είσαι απολύτως νόμιμη στην κατασκευή κ ο ελεγκτής μηχανικός έχει διαγνωσμένο καταρράκτη (είναι κ η μοναδική περίπτωση να τη γλυτώσεις), άρα πριν κάνεις ένσταση θα έπρεπε να συμβουλευτείς μηχανικό κ όχι εκ των υστέρω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

και έγω είχα κάνει ένσταση, η πολεοδομία πρέπει να στείλει στην εφορία διακοπή προστίμου μέχρι να ξαναδούνε το φακελό σου.

σε εμένα πάντως το είχανε ξεχάσει και το πρόστιμο στην εφορία έτρεχε κανονικά. όταν λοιπόν ξαναδούνε τον φάκελο και σου βγάλουν το καινούργιο νούμερο η εφορία θα ενημερωθεί για το καινούργιο νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.