Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διορθωτική πράξη για αποκατάσταση σε αδιάθετο οικόπεδο άλλης πολεοδομικής ενότητας


Recommended Posts

Καλημέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σε μια δουλεία που μου προέκυψε.

Κάποιος έχοντας κοντά 2 στρ εντάσσεται στο σχέδιο με το 1337/83 και του δίνουν 2 οικόπεδα, όμως πρέπει να πάρει άλλο ένα οικόπεδο 426 τ.μ.. Τμήμα το όποιο φαίνεται στον ΠΠΕ σαν αποζημείωση. Με απόφαση δημοτικού συμβουλίου για τα 426 τ.μ. αυτά του δίνουν οικόπεδο 420 τ.μ. σε άλλη πολεοδομική ενότητα που εντάχθηκε και αυτή με τον 1337/83. Από το δήμο για να παραλάβει το οικόπεδο ζήτησαν Διορθωτική Πράξη. Επειδή δεν έχω ξανακάνει αυτού του έιδους Δ.Π. μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι πρέπει να διορθωθεί ο πίνακας της Π.Ε. έτσι ώστε αντί για αποζημίωση σε χρήμα να δείχνει τη θέση του νέου οικοπέδου που δίνεται προκειμένου να γίνει και η μεταγραφή του στο υποθηκοφυλακείο

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ!

Αλλά τι να γράψω στον πίνακα της πράξης, ότι παίρνει το 06Ν στο ΟΤ100 της Π.Ε. Χ που εγκρίθηκε με.....κλπ

Αν μπορεί και κάποιος άλλος να βοηθήσει.

 

Υ.Γ.

ΤΟΠΟΓΑΒΡΕ παμε γερά για πρωταθλημα και ασε τους άλλου να λένε.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι κάπως έτσι θα το δαιτυπώσεις, αλλά καλύτερα να συνεννοηθείς και με την αρμόδια Πολεοδομία.

 

Υ.Γ.

Θρύλε Θεέ μου Ολυμπιακέ μου

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.