Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα με dvd-r


VVT

Recommended Posts

Τι εννοείς ακριβώς όταν λες πως δεν το αναγνωρίζει; Δεν διαβάζει κάποιο συγκεκριμένο dvd; κανένα απολύτως; τι;

 

 

Το γνωστό "μπες και ξαναβγές" το ξέρεις φαντάζομαι.

Κάνε ένα restart - ή ακόμη καλύτερα, κλείσε εντελώς τον υπολογιστή σου (Shutdown - Τερματισμός λειτουργίας), άνοιξέ τον ξανά μετά από 2-3 λεπτά και έλεγξέ το πάλι.

Link to comment
Share on other sites

 

Το γνωστό "μπες και ξαναβγές" το ξέρεις φαντάζομαι.

Κάνε ένα restart - ή ακόμη καλύτερα, κλείσε εντελώς τον υπολογιστή σου (Shutdown - Τερματισμός λειτουργίας), άνοιξέ τον ξανά μετά από 2-3 λεπτά και έλεγξέ το πάλι.

 

Το εχω κάνει απειρες φορες.

Link to comment
Share on other sites

Τι dvd είναι atapi ή sata; Από την διαχείριση συσκεών δοκίμασε να καταργήσεις τους atapi controllers, κάνε μια επανεκκίνηση (θα τους ξαναβρεί) και δες αν τότε το βλέπει το dvd.

To κουμπί όταν το πατάς ανοίγει το συρτάρι, δηλ. παίρνει ρεύμα κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Nαι ολα κανονικα.Αν και το εχω δοκιμασει αυτο που ειπες στην διαχειριση συσκευων,και δεν εγινε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα..περίεργο πάντως εκτός και αν παρέδωσε το πνεύμα (με dvd μου έχει συμβεί αρκετές φορές). Έχεις κανα δεύτερο να το δοκιμάσεις;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.