Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κοντοί (χαμηλοί) trackers


Recommended Posts

Μήπως θα πρεπει να δημιουργηθει ένα sticky θέμα αποκλειστικά για tracker ;

 

Πολύ ευχαρίστως. Ξεκινήστε ένα άλλο θέμα, (δεν βλέπω ιδιαίτερο νόημα να ξεζουμίσουμε και άλλο το θέμα περί DTS) και αν προκύψει, το κάνουμε sticky.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 44
  • Created
  • Τελευταία απάντηση
Αγαπητή Χρύσα, μαζί σου στο να υποστηρίζουμε το καλό ελληνικό προιόν.

Το να σε επιλέξει όμως μια ας μου επιτραπεί η έκφραση "ανυπαρκτη" μεχρι προχθές εταιρεια όπως η ....Dongfang μόνο και μόνο για να "χωθεί" στο διαγωνισμό για το μεγαλο πάρκο στην Κοζάνη ίσως δεν σημαινει και πολλά πράγματα. Τώρα για στόχους....από στόχους όλες οι εταιρειες χορτασμένες ειναι. Εκτός αν θεωρεις οτι οι Ελληνες και οι Ευρωπαιοι επενδυτές θα αρχίσουν να προτιμάνε σαν τρελοι τα πανελ Dongfang.

Ξαναλέω οτι το τρακερ της εταιρειας δεν το βλέπω με κακό μάτι, αλλά καλά ειναι να θέτουμε τα πράγματα στις σωστές διαστάσεις .

 

Μήπως θα πρεπει να δημιουργηθει ένα sticky θέμα αποκλειστικά για tracker ;

 

φίλε Rodag

Επιμένω ότι δεν υπερασπίζομαι τη συγκεκριμένη εταιρεία, αλλά αγανακτώ με τα χωρίς τεκμηρίωση αρνητικά ή θετικά σχόλια και απλά στη συγκεκριμένη γνωρίζω πιο πολλά και μπορώ να μιλησω με στοιχεία. Πάει αυτό.

Χθες συγκεκριμένα ήμουν στην DTS γιατί κάποιος πελάτης μου ήθελε να δει τα τρακερ. ΑΥτό που είδα λοιπόν και πρέπει να το καταθέσω και μάλιστα ήταν η πρώτη φορά που είδα παρουσίαση από την πλευρά τους γιατί μέχρι τώρα μόνο στο κατασκευαστικό ήταν η επαφή μας είναι ότι στον πελάτη προτείνουν 4-5 εταιρείες πάνελ και ξεκαθαρίζουν ότι αν ο πελάτης θέλει κάτι άλλο αυτοί το τοποθετούν και δεν υπάρχει κανένα θέμα. Φαντάζομαι ότι έτσι λειτουργούν όλες οι εταιρείες. Αρα και το θέμα με τα ευτελή υλικά που σου είπε ο γνωστός σου δεν υφίσταται. Αυτό επίσης που μου έκανε εντύπωση και πιστεύω πως σας ενδιαφέρει ήταν η διαφορά του σταθερού με το τράκερ. Σε ένα πάρκο έχουν τοποθετήσει με ίδια πάνελ και σταθερά και τράκερ. Η απόδοση χθες των σταθερών, ήταν στο -50%. Αν έπρεπε να επιλέξω για δικά μου σίγουρα θα πήγαινα σε τράκερ.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι μια εταιρία κατασκευάζει τράκερ, πουλάει πανέλ, κάνει EPC και γενικά τα κάνει όλα εγώ το βλέπω κωμικό.

Επίσης επέτρεψε μου να αμφιβάλω για το caliber Μια ομάδας 10 ατόμων απο το Ναυπλιο να χτυπήσουν έργο σαν της Κοζάνης, τα μαθηματικά δεν βγαίνουν.

Τέλος το +50% είναι αστειότητα εκτός αν πάρεις snapshot μια ημέρας

συνήθως τα σταθερά πάρκα αυτή την εποχή με αίθριο καιρό και θερμοκρασία 35 πάιζουν 650 με 700 daily, δηλαδή το τρακερ based χτυπάει πάνω απο 1000 την ημέρα σταθερά?

Link to comment
Share on other sites

Το ότι μια εταιρία κατασκευάζει τράκερ, πουλάει πανέλ, κάνει EPC και γενικά τα κάνει όλα εγώ το βλέπω κωμικό.

Επίσης επέτρεψε μου να αμφιβάλω για το caliber Μια ομάδας 10 ατόμων απο το Ναυπλιο να χτυπήσουν έργο σαν της Κοζάνης, τα μαθηματικά δεν βγαίνουν.

Τέλος το +50% είναι αστειότητα εκτός αν πάρεις snapshot μια ημέρας

συνήθως τα σταθερά πάρκα αυτή την εποχή με αίθριο καιρό και θερμοκρασία 35 πάιζουν 650 με 700 daily, δηλαδή το τρακερ based χτυπάει πάνω απο 1000 την ημέρα σταθερά?

 

Aχ, αχ... Δεν τα κάνει όλα η εταιρεία και δεν πουλάει πάνελ. Επίσης δεν κατασκευάζει η ίδια. Γέλασες τσάμπα δηλαδή, αν και το γέλιο κάνει καλό... :razz: Anyway... Το πάρκο της Κοζάνης δεν το χτυπάει καμία ελληνική εταιρεία μόνη της ούτε η συγκεκριμένη. Το +50% ήταν μία χθεσινή μέτρηση το είπα, δεν ισχύει σε καθημερινή βάση. Σε καθημερινή βάση στο συγκεκριμένο πάρκο είναι περίπου 35%-40%. Να τονίσω κάτι που μάλλον δεν πρόσεξες ότι και τα σταθερά και τα τράκερ είναι της ίδιας εταιρείας και στο ίδιο πάρκο. Δεν το είπα και πάλι για να δείξω πόσο καλά είναι τα τράκερ της DTS, τη διαφορά τόνισα από σταθερό σε τράκερ της ίδιας εταιρείας το ξαναλέω στο ίδιο πάρκο και με ίδια πάνελ, που μου έκανε εντύπωση. Τέλος θεωρώ ότι κάποιοι γίνονται αρκετά προκλητικοί και εμπαθείς χωρίς λόγο ή με λόγο που το βλέπουμε όλοι. Ελπίζω να μην ανήκεις στους τελευταίους.

Φυσικά σου επιτρέπω να αμφιβάλλεις μιας και με ρώτησες αλλά θα ήθελα να μου δικαιολογήσεις το κωμικό και με κανένα επιχείρημα γιατί και σε μένα το γέλιο κάνει καλό... :)

Link to comment
Share on other sites

ΣΥνάδελφοι, το θέμα κλειδώνεται. Δεν είναι σκοπός του να αναλυθεί το προιόν της DTS. Εξάλλου είναι στα όρια της διαφήμισης.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.