Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέα Περαίωση !!!


Recommended Posts

Αλλά γενικά αυτό που γράφεις φίλε ΜΑΚΑΡ σαν "έλεγχο" δεν είναι έλεγχος. Άλλος είναι ο έλεγχος με τον οποίο μας απειλούν...

 

 

Φυσικά, και αναφέρομαι στον έλεγχο των δικαιολογητικών αλλά και αυτός έλεγχος είναι για τον οποίο ο υπάλληλος που έκανε το δικό μου και το δικό σου κατανάλωσε κάποιες ώρες ενώ αν τις κατανάλωνε στον ουσιαστικό έλεγχο των φοροφυγάδων θα έπιανε λαγούς με πετραχήλια.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, αλλά ξέρεις τι μεγάλη ικανοποίηση νοιώθουν οι υπάλληλοι των εφοριών όταν κάνοντας αυτόν τον ψευτοέλεγχο βγάζουν λαυράκι των 2 ή 5 ευρώ...; Τρομερή ευχαρίστηση και με ύφος είναι έτοιμοι να στην πούνε... μα κύριε μου εδώ έχετε λάθος, τι κάνετε; κλέβεται το δημόσιο; δεν ντρέπεστε...;

 

Αυτό ακριβώς ήταν το ύφος στον δικό μου ψευτοέλεγχο των δικαιολογητικών όταν ανακάλυψε μία τεράστια μαύρη τρύπα των 100 ευρώ στις ιατρικές δαπάνες. Δυστυχώς δεν κράτησε πολύ γιατί είχε ξεχάσει απλώς να προσθέσει μία απόδειξη.

Link to comment
Share on other sites

σε πάνελ πριν 1 μήνα (δε θυμάμαι πού) άκουσα ότι από τους "μεγάλους" που δεν έκανν περαίωση πέρσυ κάπου 15 χιλιάδες ΑΦΜ εμφανίζονται με τζίρο 30- 40 εκατ και ακίνητα. αυτούς αν τους κάνουν έλεγχο (που θα γίνει) τα ποσά θα εισπραχθούν του αγίου ανήμερα. ενώ με την περαίωση καθαρίζεις. και ό,τι άλλο πιάσει ο μπόγιας...

 

Αυτό ακριβώς θέλουν. Να φτιάξουν τους δικούς τους ( κι εγώ αν είχα κρύψει 1.000.000 και με 10 χιλιάρικα καθάριζα , θα τα πλήρωνα) και να εξαθλιώσουν τους υπόλοιπους.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.