Μετάβαση στο περιεχόμενο

MΠΕ για πλυντήριο αυτοκινήτων


Recommended Posts

Παίδες πρέπει να κάνω μία ΜΠΕ για πλυντήριο αυτοκινήτων και επειδή δεν προλαβαίνω να ψάξω να δω πως γίνεται (έχω κάνει πολλές ΜΠΕ αλλά όχι για πλυντήριο) θα ήθελα να μου στέιλει κάποιος κάποια πρότυπη.Θα του χρωστάω κάφέ...... 8-)

Link to comment
Share on other sites

έχω κάνει μια αλλά πολύ παλία, πρέπει να ψάξω στο αρχείο, πάντως από οτι θυμάμαι ήταν για ένα συγκρότημα με 3 κτίρια (πρατηριο, πλυντηριο, καταστηματα). Από τότε όμως έχει αλλάξει και η νομοθεσία αν θυμάμαι καλά την τελευταία φορά που πήγα στην Δ/νση συγκοινωνιων, κάστε να τη βρω πρώτα. Σε κάθε περίπτωση ψάξε να βρεις και τις απαιτήσεις την νομοθεσία για πρατήρια, θα χρειάζεται έλεγχος.

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου καλήσπερα!

Έχω αυτό που ψάχνεις γιατί έχω ασχολήθει πολύ με αυτό το θέμα και έχω βγάλει πολλές τέτοιες άδεις για πρατήρια και πλυντήρια!

Στείλε το email σου για να μπορέσουμε να ανταλλάξουμε πληροφορίες!οκ?

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

καλημέρα μήπως μπορεί κανείς να μου πει σε ποια κατηγορία περιβαλλοντικών επιπτώσεων είναι τα πλυντήρια αυτοκινήτων? ευχαριστώ προκαταβολικά για την βοήθεια σας

πχ. κατηγορια Β υποκατηγορια 3 ή 4 ?

Link to comment
Share on other sites

Απόφ. ΗΠ/15393/2332/02 (ΦΕΚ 1022/Β)

σελ 66 : Ομάδα 10 (Ειδικά έργα) α/α 24 "Σταθμοί ανεφοδιασμού οχημάτων με καύσιμα"

Υγρά καύσιμα : Β4

Αέρια καύσιμα : Β3

Link to comment
Share on other sites

Συνάδερφοι καλησπέρα,

 

Αν υπάρχει καμιά ΜΠΕ για πρατήριο υγρών καυσίμων θα με διευκόλυνε και μένα αφάνταστα..

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Συνάδελφοι, ψάχνω μία ΜΠΕ για πλυντήριο αυτοκινήτων καθώς και μελέτη διάθεσης - επεξεργασίας αποβλήτων. Έχω κάνει πολλές ΜΠΕ αλλά ποτέ για πλυντήριο αυτοκινήτων. Θα είμαι υποχρεωμένος αν κάποιος συνάδελφος με εμπειρία βοηθούσε...;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

μηπως μπορεις να μου δώσεις και εμένα καμια προτυπη μελέτη περιβαλλοντος για πλυντήριο λιπαντήριο γιατι μου έτυχε και εμένα μια αντίστοιχει δουλειά και γενικώς ψάχνομαι.ποσο περίπου στοιχίζει μια αδεια ιδρυσης πλυντηρίου λιπαντηριου γιατι έχω αγρια μεσάνυχτα.

ευχαριστώ εκ των προτέρων το email μου ειναι [email protected]

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος αν είμαι στο θέμα, αλλά μου έχουν αναθέσει μια μελέτη διάθεσης λυμάτων για λατομείο και πρέπει να υπολογίσω την ποσότητα του νερού που χρειάζεται για πλύσιμο οχημάτων και μηχανηματων. Αν ξέρετε κάτι σχετκά με το πού θα βρω πρότυπους αριθμούς θα με βοηθούσατε πολύ. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.