Μετάβαση στο περιεχόμενο

Mπερδεμενος πτυχιουχος ΤΕΙ πολιτικων εργων υποδομης!!!


vasilis_spentam

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 93
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

συγνωμη ρε παιδια για να καταλαβω...παει καποιος στο ελληνοβρετανικο,σπουδασει για τρια χρονια...και μετα εχει δικαιωματα διπλωματουχου μηχανικου?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ξέρω κανέναν μηχανικό διπλωματούχο από κολλέγια. Μην παρασύρεστε, δεν νομίζω να είναι τόσο απλό το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είναι πολλοί. Είδες αυτός αναγκάστηκε να πάει στο ΣτΕ για να δικαιωθεί! Το θέμα είναι πως έχει ανοίξει ο δρόμος από εδώ και πέρα διάπλατα...

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που υπάρχει ευρωπαϊκή οδηγία να αναγνωρίζονται τα κολλέγια...game over TEE...εξάλλου το θέμα δεν είναι οι γνώσεις από ότι φαίνεται (βλέπε επ. δικαιώματα του ΤΕΕ που έχει μοιράσει...), αλλά η σφραγίδα...και αυτή παίρνεται με τα κολλέγια.

Αν έχεις χρήμα...άνετα κολλέγιο...πολύ άνετα...

Link to comment
Share on other sites

Άραγε αν ισχύει αυτό ποιος θα δώσει κατατακτήριες ξανά?
Οι κατακτητήριες έτσι όπως είναι, είναι χάσιμο χρόνου.

50-60 Μαθήματα από ανώτατο ίδρυμα και δεν σου αναγνωρίζουν ούτε τα 10...κοροϊδία σκέτη...θα κάνει ο άλλος σκυρόδεμα πάλι με τα νεούδια...ή τεχνικό σχέδιο ή τοπογραφία...κολλέγιο...τέλος κύριοι...

Κολλέγιο και τέλος. Και σφραγίδα και μάγκας...δύο σε ένα...

 

Άραγε αν ισχύει αυτό ποιος θα δώσει κατατακτήριες ξανά?
Μου φαίνεται δεν διάβασες το παραπάνω post μου...είπα ευρωπαϊκή οδηγία...και όταν μιλάει η ευρώπη εσύ δεν πρέπει να μιλάς...

 

Μην παρασύρεστε, δεν νομίζω να είναι τόσο απλό το θέμα...

 

Είναι πολύ πιο απλό από ότι νομίζεις...δεν μπορεί η Ελλδίτσα να αμφισβητήσει ανώτατο αναγνωρισμένο ξένο ίδρυμα...είναι πολύ πιο απλό το θέμα από ότι νομίζεις...

Link to comment
Share on other sites

Και μετα ξανασκεφτομαι ... Ποσοι θα επιλεξουν το πολυτεχνειο μεσω των πανελληνιων. ..αν αυτο ισχυει τελικα..Καποιο λακο εχει η φαβα, γιατι ειμαστε στην Ελλαδιτσα που όλοι ξέρουμε..

Γιατί εμένα μου λέει οτι περί μπανάνας πρόκειται.. Θα μαζέψουν κόσμο και μετά θα πάνε στο ΤΕΕ οπού αυτό με τη σειρά του θα πει οτι τα ΕΔ αφορούν διευρυμένο ΤΕΕ και αλλα ωραία τέτοια και ..παρτο αυγό και κούρευτο.

Link to comment
Share on other sites

@stayros

 

μια σύντομη επισήμανση...

 

Όσοι τελειώνουν το Ελληνοβρετανικό πρέπει να σπουδάσουν ακόμα δυο χρόνια στην Ουαλία για να πάρουν το B.Sc. (ή το B.Eng.).Φυσικά, το τι γίνεται όταν γυρίσουν στην Ελλάδα είναι άλλη ιστορία ως προς τα επαγγελματικα δικαιώματα.

 

Σημείωση: αν εγγραφεί κάποιος σε ένα επιμελητήριο, είτε είναι της Μπανανίας (=Ellanta,ΤΕΕ) είτε της Αγγλίας, δεν σημαίνει ότι παίρνει τα πλήρη επαγγελματικά δικαιώματα του τομέα του...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.