Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πολιτικός μηχανικός ή Αρχιτέκτων μηχανικός ;;;


Achilles78

Recommended Posts

Άρα ο Αρχιτέκτων είναι μηχανικός αλλιώς θα ήταν ζωγράφος, φωτογράφος κτλ

 

Ελλαδιστάν πρέπει να τελείωσες.

Γιατί πουθενά στην υφήλιο δεν υπάρχει τέτοιος όρος. Μόνο στο Ελλαδιστάν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 46
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς στην Ελλάδα ο ΑΜ θεωρείται πολυτέλεια στις περισσότερες των περιπτώσεων και φυσικά καταλήγει ο ΠΜ να υπογράφει τα πάντα όλα. Δεν θα μπω καν στην διαδικάσια ανάλυσης του πόσο λάθος κάνουμε μπλέκοντας ο κάθε ένας απο εμας στην ειδικότητα του άλλου - απλά να σου πω οτι η επιλογή σου πρέπει να γίνει βασισμένη σε αυτό που μπορείς να φανταστείς τον εαυτό σου να απολαμβάνει να κάνει για τουλάχιστον 8 ώρες την μέρα. Προσωπικά δεν έχω μετανιώσει καθόλου για την επιλογή μου (ΑΜ) αν και το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά να μπω στην διαδικασία να σπουδάσω επιπροσθετα και ΠΜ καθώς με ενδιέφερε ιδιαιτέρως και το αντικείμενο του υπολογισμού μιας κατασκευής.. είτε το ένα είτε το άλλο προετοιμάσου για αρκετά μεγάλο κύκλο σπουδών!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία η Ζυρίχη έτσι δεν είναι ?

 

Δυστυχώς στην Ελλάδα ο ΑΜ θεωρείται πολυτέλεια στις περισσότερες των περιπτώσεων και φυσικά καταλήγει ο ΠΜ να υπογράφει τα πάντα όλα.

 

Προσωπικά σέβομαι τον Αρχιτέκτονα. Τον θεωρώ πολύ σημανιτκό και η συνεργασία με τον Μηχανικό πρέπει να είναι πάντα συνεργάσιμη.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία η Ζυρίχη έτσι δεν είναι ?

 

 

ό,τι και να πω είναι λίγο νομίζω.. :D

 

Συμφωνώ απολύτως και εύχομαι γενικότερα η νέα γενιά μηχανικών και αρχιτεκτόνων να βλέπει έτσι τα πράγματα.. πράγμα δύσκολο αλλά όσο ζω ελπίζω!

Link to comment
Share on other sites

...

 

Προσωπικά σέβομαι τον Αρχιτέκτονα. Τον θεωρώ πολύ σημανιτκό και η συνεργασία με τον Μηχανικό πρέπει να είναι πάντα συνεργάσιμη.

αν η συνεργασία δεν ήταν συνεργάσιμη, τι συνεργασία θα ήταν?

Link to comment
Share on other sites

αν η συνεργασία δεν ήταν συνεργάσιμη, τι συνεργασία θα ήταν?

 

συνεργασια του στυλ....'' ενα φρεντο εσπρεσο μετριο παρακαλω και συζηταμε μετα '''

Link to comment
Share on other sites

Ο Αρχιτέκτων στο Ελλαδιστάν δεν υπολογίζεται όπως έξω.

Γιατί εδώ τα κάνει όλα ο Π.Μ.

Και είναι Αρχιτέκτων. Όχι Αρχιτέκτων Μηχανικός.

Link to comment
Share on other sites

Akius

μου κάνει το συνεργατικό πνεύμα σου.....

 

Αθήνα είσαι?

 

 

****

 

εδιτ

υγ

 

...

 

Και είναι Αρχιτέκτων. Όχι Αρχιτέκτων Μηχανικός.

βρε pappo το εχεις πει χιλιάδες φορές το ίδιο και το ίδιο.... σε βαθμό ζαλάδας.

Σ αρεσει δεν σ αρεσει ο τίτλος που έχουμε στα χαρτιά αυτο γραφει και ειναι αντιποιήση τιτλου στην τελική να γραφουμε κατι αλλο.

 

Τα δικά σου χαρτιά τι γράφουν που σε απασχολούν τα δικά μας?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.