Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αγροτεμαχιο εξ αδιαιρετου


Recommended Posts

Ποτιδαια χαλκιδικης, στη χαρα του αυθαιρετου, οπου οι μεσιτες επαιρναν μεγαλα αγροτεμαχια 15 στρ. τα εκοβαν σε 500μ και πουλουσαν. Εχω πελατες που εχουν κομματια σε εξαδιαιρετου τετοιο αγροκτημα. Ποια ειναι η διαδικασια σαυτην την περιπτωση? Στο προγραμμα μαρκαρεις όλο το αγροτεμαχιο για τις συντεταγμενες?πρεπει να υπαρχει συμφωνια όλων των ιδιοκτητων?Τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω υπάρχει άλλο θέμα και για περίεργο λόγο δεν είναι στην πρώτη σελίδα. Δεδομένου ότι μιλάμε για το 90% των περιπτώσεων (τουλάχιστον αυτοί που έχουν έρθει σε εμένα) θα έπρεπε να είναι μείζον θέμα. Έχουμε λοιπόν κάποια ενημέρωση?

Οι δικές μου απορίες για τα εξ αδιεράιτου

Αν δεν συμφωνούν όλοι μπορεί ο καθένας να δηλώσει το κτίσμα του μονος του?Μπορεί να πάρει ρευμα?Ειδικα η ρευματοδοτηση καιει αφου οι περισσότεροι πάλι γιαυτον τον λόγο προχωράνε σε ρύθμιση

 

Αν συμφωνούν όλοι γίνεται μια δήλωση?Αυτη θα βγάλει ενα πρόστιμο όμως , πως θα το κατανείμεις στον καθένα?

Edited by iguana
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,έχω περίπτωση όπου ιδιοκτήτης έχει εξ αδιαιρέτου 225 τμ σε 12 στρ έκταση εκτός σχεδίου .έχει τοπογραφικό με εξάρτηση εγσα87 για το οικόπεδό του για το δασαρχείο .πρέπει να βγάλει νέο κ να δείχνει τη θέση του μέσα στο 12 άρι οικόπεδο ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.