Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υπολογισμος προστιμου για κοτετσι (κι ομως!!) και κλειστου brq


Recommended Posts

Διενεργοντας αυτοψια σε οικοπεδο 6 στρ. εκτος των αλλων , υπηρχε και ενα κοτετσι 24μ2 παρακαλω (ζωη και κοτα στην κυριολεξια :smile: ), προχειρη κατασκευη μεν αλλα 24μ2 δε!!!.Επισης υπηρχε και ενα brq το οποιο στην ουσια ειναι κλειστος χωρος 18μ2 (περιμετρικα τζαμαρια , με τραπεζι και ολα τα καλα!! Πως τα υπολογιζω?οσον αφορα το κοτετσι εμβαδομετρικα σαν β.χ και τι να βαλω στο 3 για την χρηση?(μηπως υπηρεσιες αφου οι κοτουλες παρεχουν τα αυγουλακια τους στον ιδιοκτητη ??? :grin: και πως τον κλειστο χωρο του brq?(του βαζω 0,50ή οχι?)Νομιμοποηση γενικα στο οικοπεδο δεν μπορει να γινει αφου εχει σχεδον κολλησει στο ενα οριο

Link to comment
Share on other sites

Γιατί στο 3? Δεν είναι α' κατοικία για τις κότες; για εξοχικό το έχουν; :)

 

Έξω πλάκα, πρέπει να το δείξεις; Είναι πρόχειρη κατασκευή;

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι προχειρη,και φαινεται και στους χαρτες, οποτε πως να το κρυψω? με αναλυτικο δεν νομιζω οτι μπορω.Επισης τι κανω με τον κλειστο χωρο Brq που ειναι κατα βαση δωματιο 18μ2 ?και οσον αφορα για να υπολογισω την αμοιβη αποτυπωσης τα περναω ολα σαν κατοικια?

Edited by dora22
Link to comment
Share on other sites

Για το κλειστό δωμάτιο εγώ θα το έβαζα σαν κύριο χώρο (δεν είναι αποθήκη, σωστά?), δες τι γίνεται όμως με υπέρβαση δόμησης και κάλυψης.

Για το κοτέτσι δεν ξέρω ακόμα, έχω κ εγώ περίπτωση με μίνι μαντρί (!!!) που κολλάει στο όριο, άμα βγάλω άκρη θα ενημερώσω...

Πάντως πριν βγει ο 4014 από την πολεοδομία μου είπαν ότι χρειάζεται εξαίρεση από κατεδάφιση από την Περιφέρεια κ όχι από την πολεοδομία. Πιάσ' τ' αυγο κ κούρευτο....

Link to comment
Share on other sites

Ειναι εκτος σχεδιου , χωρις αδεια και δεν μπορει να παει για νομιμοποιηση ασχετα που ειναι 6στρ .αφου ειμαι στο οριο οποτε δεν λαμβανω υποψην δομηση και καλυψη

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.