Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κανονισμοί για ινοπλισμένο σκυρόδεμα (Ελληνικοί ή ξένοι)


 

Recommended Posts

Βασικά ψάχνω για υπάρχοντες κανονισμούς στο ινοπλισμένο σκυρόδεμα, είτε Ελληνικούς, είτε ξένους. Αν έχετε και μπορείτε να μου τους στείλετε ηλεκτρονικά, ή να μου πείτε που μπορώ να τους βρω, θα σας ήμουν ευγνώμων. Ευχαριστώ πολύ!! [email protected]

 

Παρατήρηση: Τα Greeklish απαγορεύονται. Αν δεν μπορείτε να τα αποφύγετε, διαβάστε τι μπορείτε να κάνετε ΕΔΩ.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, Χάρης.

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικός κανονισμός για ινοπλισμένο σκυρόδεμα δεν νομίζω ότι υπάρχει.

Ούτε στους Ευρωκώδικες νομίζω ότι θα βρεις κάτι.

Δες το DIN 1045-1 και τα σκυροδέματα υπερυψηλής αντοιχής C55/67 έως C110/115.

Link to comment
Share on other sites

Με το ινοπλισμένο ασλολείται ο Τριανταφύλλου από το Παν Πατρών και ο Σακελαρίου από το ΚΔΕΠ της ΔΕΗ.

Ίσως σε βοηθήσουν ΕΛΟΤ ΕΝ 14488.07 Δοκιμές εκτοξευόμενου σκυροδέματος - Περιεκτικότητα σε ίνες σκυροδέματος ενισχυμένου με ίνες

όσο για την αξιολόγηση των μεταλλικών ινών που θα αφορούν σε ινοπλισμένο σκυρόδεμα ΕΛΟΤ ΕΝ 14845.01

Έχω κάτι διαλέξεις ενός σεμιναρίου αν νομίζεις ότι θα σε βοηθήσουν στείλε πμ να τις σκανάρω και να στις στείλω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάτι διαλέξεις ενός σεμιναρίου αν νομίζεις ότι θα σε βοηθήσουν στείλε πμ να τις σκανάρω και να στις στείλω.

 

Σκάναρέ τις για όλους αν δεν σου είναι κόπος.

 

Μετά βάλε τις στα downloads.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις σας αλλά αυτοί οι κανονισμοί απο τα EN ή τα ASTI δεν υπαρχουν στο ιντερνετ ελευθερα παρα μόνο επι πληρωμης. ****** ** ******* ****** ********** Α όσον αφορά τα πρακτικά απο το συνέδριο αν ήταν οδηγίες η κανονισμοί για την παραγωγή η τη χρήση ινοπλισμένου θα με βοηθούσαν, και αν δεν σασ ηταν δυσκολο, θα με διευκολύνατε, διαφορετικά δεν πειράζει.ευχαριστώ παρα πολύ παντως όλους σας!

 

α ξεχασα το email μου είναι [email protected] ευχαριστω!

 

Παρατήρηση: Μη διαχωρίζετε την απάντησή σας σε δύο ή περισσότερες διαδοχικές δημοσιεύσεις. Χρησιμοποιείστε την "επεξεργασία" για να αλλάξετε το περιεχόμενο ή να προσθέσετε κάτι στην τελευταία σας δημοσίευση.

Το e-mail σας, εφόσον το έχετε δηλώσει στο προφίλ σας, φαίνεται στο κάτω μέρος κάθε δημοσίευσής σας.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, Χάρης.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.