Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αδεια λυόμενης κατοικίας εκ στοιχείων βιομπετόν


Recommended Posts

Αν δεν βρεις το στέλεχος της άδειας είναι αμφίβολο το αν θα σου δεχθούν τη δήλωση ως να έχεις άδεια!!!

Αναφέρεται ρητώς στο νόμο.

Δεν φτάνει η βεβαίωση της πολεοδομίας ή κάποιο ΦΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

ναι ε????

καλυτερα ετσι... δεν εχω καμια ορεξη να τσακωνομαι με τους πελατες.. αυτος επειδη δεν υπαρχει η αδεια θελει καλα και ντε να του το περασω με αδεια αλλα χωρις συντελεστες 5, 7, 8, 9...

του λεω αν θες καντο μονος σου...

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη κάνει αρκετές τέτοιες περιπτώσεις.

Συγκρίνουμε με τα της άδειας των 50 τ.μ.

Αν έχει ακολουθηθεί ο τρόπος κατασκευής του λυομένου βάζουμε μόνο τις υπερβάσεις δόμησης, αν όχι όλο είναι αυθαίρετο.

Με αναλυτικό τυχόν άλλες υπερβάσεις (π.χ. μάντρες πάνω από 1μ κ.λπ.).

Υπόγειο που δεν φαίνεται στην άδεια (πολλά από αυτά τα λυόμενα έχουν) ΥΔΒΧ.

 

 

όντως στην περίπτωση μου εχω ξεμπάζωμα και αποκάλυψη και απο τις 4 πλευρές υπόγειο σχεδόν 50 τ.μ....άρα πάει με αναλυτικό και ΥΔΒΧ..αν μέσα στα 50 τμ έχω και αποθήκη 10 τ.μ έχω και αλλαγή χρησης ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

όντως στην περίπτωση μου εχω ξεμπάζωμα και αποκάλυψη και απο τις 4 πλευρές υπόγειο σχεδόν 50 τ.μ....άρα πάει με αναλυτικό και ΥΔΒΧ..αν μέσα στα 50 τμ έχω και αποθήκη 10 τ.μ έχω και αλλαγή χρησης ή όχι?

 

Αλλαγή χρήσης δεν έχεις.

Έχεις Υ.Δ.Β.Χ. για την αποθήκη.

Link to comment
Share on other sites

Άδεια λυομένου 70 τ.μ εκ beton μετά δεξαμενής, όπως χαρακτηριστικά αναφέρεται στο στέλεχος.

 

Το θέμα είναι οτι η άδεια αυτή έχει ανακληθεί απο την Πολεοδομία ΧΩΡΙΣ ΥΠΑΙΤΙΟΤΗΤΑ του ιδιοκτήτη. (ψευδή στοιχεία κτλ κτλ).

 

Για μένα αυτή η περιπτωση είναι η πλέον ευνοική, διότι θα θεωρήσω οτι ναι μεν υπάρχει Ο.Α, αλλά δεν θα βάλω κανέναν από τους συντελεστές, κάλυψης, δόμησης κλπ.....

 

Ποια η γνώμη σας?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.