Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διεκδικηση αμοιβης


Recommended Posts

Θα ήθελα λίγη βοήθεια παρακαλώ,

πελάτης ο οποίος μου έχει υπογράψει τις συμβάσεις, αιτήσεις , υπ.δηλ., όλα όσα απαιτούνται για το Ν.4014/11 έχει μάλιστα πληρώσει και τα παράβολα,

αρνείται να πληρώσει την δική μου αμοιβή, λέγοντας μου ότι δεν είναι δυνατόν να πληρώσει προκαταβολή κλπ... και αυτό γιατί υπάρχουν άλλοι συνάδελφοι....

Εγώ τι κάνω πως συμπεριφέρομαι;

Για να μην έχω και πρόβλημα αφού όσο δεν περνάω το δικό α/α το σύστημα είναι στην αρχική υπαγωγή..

Να σημειώσω ότι όλα τα χαρτιά τα έχω εγώ.

  • Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που έχει υπογράψει συμφωνητικό πως "αρνείται"; Θα την πληρώσει και θα πει κι ένα τραγούδι. Στο ΤΕΕ κατευθείαν.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ

βέβαια το ΤΕΕ ούτε στην Αθήνα ούτε στη Θεσσαλονίκη δεν απαντάει σε τηλέφωνο ,

Αυτό που δεν ξέρω είναι αν θα πρέπει να περαιώσω τη διαδικασία , δηλ.προσωρινή υπαγωγή και ταυτόγχρονα να διεκδικήσω βέβαια την αμοιβή ή να τον αφήσω στην αρχική υπαγωγή και βλέπουμε....

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ΜΗΝ περαιώσεις τη διαδικασία! Άστην σε αρχική υποβολή και πες του πελάτη ότι αν δεν πληρωθείς δεν πρόκειται να συνεχίσεις!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.