Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αναβάθμιση τζακιού με σερπαντίνα νερού


george68

Recommended Posts

Έχει κανείς σας άποψη για αναβάθμιση υπάρχον τζακιού με σερπαντίνα νερού για σύνδεση με το κύκλωμα των σωμάτων...? τζάκι καλοριφέρ έχω σύνδεση με εναλλακτη και λειτουργεί μια χαρά… απλώς προβληματίζομε διότι η σερπαντίνα έχει λίγο νερό … αν κάποιος έχει βάλει ή έχει δει και τη απόδοση έχει..? κυκλοφορούν στο εμπόριο γνωστής ιταλικής εταιρίας αλλά δεν θέλω να αναφέρω μάρκα…

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα ποιον εναλλακτη λες, εγω περναω αντιστοιχα στ τζακια μου αερα απο κατι παρομοιο με τ διαφορα οτι δεν γυριζει το επανω μερος αλλα η πλατη του εχει υψος 70 εκ, μπαινει στον κωνο δηλαδη και απο πανω εχει ανακλαστηρα, δυσκολα φτανει φλογα ψηλοτερα.. Ειχα εναν αχρηστο (στραβωσε στ κολλημα) και εκανα πριν λιγες μερες δοκιμη με νερο. Προχειρη τελειως. Εξω στ υπαιθρο, ανοιχτη τελειως η εστια χωρις κωνο και μπουρι απλα μια φωτια. Εσταζε απο παντου, (εδενα χρυσοχαρτα να μην πιτσιλαει πανω στα ξυλα και σβηνουν) κ εδινα νερο παγωμενο απο βρυση με λαστιχο, ανοιγα τ παροχη τοσο οσο να βγαινει ζεστο το νερο.

Σε μια ωρα μαζεψα σε ενα βαρελι διπλα 100 λιτρα 60 βαθμων, αλλο τοσο ειχα σιγουρα σε απωλειες. Φωτια μετρια. Αν σου δειχνουν κατι τα ποσα εννοω γ αυτο τα λεω. Εγω παντως μιλωντας κ αλλου για υδραυλικα τζακια δεν προκειται να ασχοληθω τελικα πολλα προβληματα ακουω και σε επωνυμες σοβαρες μαρκες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.