Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πλαίσια Solarwatt 235 W


QwQ30

Recommended Posts

Παρακαλώ λόγω επικείμενης τοποθέτησης στο σπίτι μου Φ/Β 10 Κw μου έδωσαν προσφορα για SOLARWATT με μια καλή τιμή σύμφωνα μ ετα λεγόμενα του εγκαταστάτη!Τα γνωρίζει κανείς τα συγκεκριμένα πάνελ?Έχει τοποθετήσει κανεις να μου πεί σχόλια και αν μπορω να επιλέξω κάτι καλύτερο αντι αυτών?Παρακαλώ θα ήθελα τις γνώμες σας και τις όποιες γνώσεις έχετε για τα συγκεκριμένα πάνελ!Τι θα μου προτείνατε ως την καλύτερη επιλογή?

 

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων όλους

Link to comment
Share on other sites

Ποιο SolarWatt??Το P210-GET ,το M250-AC?Εμείς έχουμε φτιάξει 1 100άρι με solarwatt και συνδέεται την επόμενη βδομάδα.Άρα αποδόσεις δεν έχω για να σου πω.Άσχημη εντύπωση μου έκανε ότι σε ορισμένα πλαίσια είχαν "σκάσει" οι γωνίες στη ραφή.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο SolarWatt??Το P210-GET ,το M250-AC?Εμείς έχουμε φτιάξει 1 100άρι με solarwatt και συνδέεται την επόμενη βδομάδα.Άρα αποδόσεις δεν έχω για να σου πω.Άσχημη εντύπωση μου έκανε ότι σε ορισμένα πλαίσια είχαν "σκάσει" οι γωνίες στη ραφή.

Ευχαριστώ για την απάντηση σου.Mου προτείνουν το πανελ το πανελ Solarwatt P210-60 GET AK 235 W και αντιστροφέα Kostal,Μου τα σύστησαν ως Γερμανικα 100% και αξιόπιστα,αυτο πού με προβληματίζει είναι η χαμηλη σε χρόνο εγγύησ που δίνει 5 έτη μόνο στο προιόν και με υποπτεύει λίγο,αλλά δεν τα έχω ακούσει και εγώ να τα βάζουν πολλοί,η τιμή βέβαια που με έδωσαν είναι πολύ καλή και ρωτάω αν μπορώ να επιλέξω κάτι άλλο εξίσου καλό που θα αντέξει για χρόνια,Εσύ σαν επαγγελματίας τι θα πρότεινες να επιλέξω?Ελεύθερα οι αποψεις σου και ψάχνω απο έμπειρους στο χώρο απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φίλε QwQ30 με τα ίδια τα χρήματα που θεωρείς ότι είναι καλά διάλεξε καλύτερο συνδυασμό πάνελ(με 10 χρόνια εγγύησης υλικού)-inverter(με καλύτερο βαθμό απόδοσης).Πάντως θεωρώ ότι η Solarwatt δίνει πλέον εγγύηση υλικού στα 10 χρόνια,διαφορετικά σκέψου το διπλά.Πάντως η solarwatt έχει την πιθανότητα να υπάρχει και σε 10 χρόνια σαν εταιρεία.Είναι σημαντικό κι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε QwQ30 με τα ίδια τα χρήματα που θεωρείς ότι είναι καλά διάλεξε καλύτερο συνδυασμό πάνελ(με 10 χρόνια εγγύησης υλικού)-inverter(με καλύτερο βαθμό απόδοσης).Πάντως θεωρώ ότι η Solarwatt δίνει πλέον εγγύηση υλικού στα 10 χρόνια,διαφορετικά σκέψου το διπλά.Πάντως η solarwatt έχει την πιθανότητα να υπάρχει και σε 10 χρόνια σαν εταιρεία.Είναι σημαντικό κι αυτό.

 

Χμ..Με βάζεις σε σκέψεις αλλά πριν διαβάσω το μήνυμα σου σε έστειλα άλλο ένα μήνυμα ζητώ προκαταβολικά συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός και επειδή και εμένα με προβλημάτισε αυτό με την Solarwatt με τα έτη εγγύησης η έρευνα μου κατέληξε σε άλλα 2 ακόμα πάνελ τα οποία σου απέστειλα στο μήνυμα,αν μπορούσες σεβόμενος τον χρόνο σου και τις γνώσεις σου,να απαντήσεις σε αυτό το μήνυμα θα με βοηθούσες πάρα πολύ!

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου και για το ενδιαφέρον σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Φίλε QwQ30 με τα ίδια τα χρήματα που θεωρείς ότι είναι καλά διάλεξε καλύτερο συνδυασμό πάνελ(με 10 χρόνια εγγύησης υλικού)-inverter(με καλύτερο βαθμό απόδοσης).Πάντως θεωρώ ότι η Solarwatt δίνει πλέον εγγύηση υλικού στα 10 χρόνια,διαφορετικά σκέψου το διπλά.Πάντως η solarwatt έχει την πιθανότητα να υπάρχει και σε 10 χρόνια σαν εταιρεία.Είναι σημαντικό κι αυτό.

 

Έτσι είναι ! και θα χαρώ πολύ να εξηγήσω ότι άλλο θέλετε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.