Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τάση μεταξύ θετικού πόλου και γείωσης


ΝΙΚΟΣΤΡΙ

Recommended Posts

Και στα 2 string έχω τάση dc 145v μεταξύ +string και γειώσεις όταν η κονεκτορες είναι κουμπωμένοι στον inverter, πρέπει να συμβαίνει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Και στα 2 string έχω τάση dc 145v μεταξύ +string και γειώσεις όταν η κονεκτορες είναι κουμπωμένοι στον inverter, πρέπει να συμβαίνει αυτό?

 

Αν είναι ίδια τα string (αρ. πάνελ και ασκίαστα) ναι.... Ο ινβέρτερ τι τάσεις βλέπει?

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ίδια τα string (αρ. πάνελ και ασκίαστα) ναι.... Ο ινβέρτερ τι τάσεις βλέπει?

τα string ιδια 2*21 235wp

778v dc και στα 2, μεταξύ (- )string με PE 2volt και οι κονεκτορες συνδεμενοι

ειναι ασκίαστα

Link to comment
Share on other sites

Και στα 2 string έχω τάση dc 145v μεταξύ +string και γειώσεις όταν η κονεκτορες είναι κουμπωμένοι στον inverter, πρέπει να συμβαίνει αυτό?

 

τα string ιδια 2*21 235wp

778v dc και στα 2, μεταξύ (- )string με PE 2volt και οι κονεκτορες συνδεμενοι

ειναι ασκίαστα

 

Αυτά συμβαίνουν ταυτόχρονα??? Τι ινβέρτερ είναι??? με μετασχηματιστή ή χωρίς? έχεις γειώσει τον αρνητικό στα string?

Link to comment
Share on other sites

Και στα 2 string έχω τάση dc 145v μεταξύ +string και γειώσεις όταν η κονεκτορες είναι κουμπωμένοι στον inverter

Μίλησα με την εταιρία, μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό, αλλά πόσο φυσιολογικό είναι να σου βγάζουν οι ηλεκτρολυτικοί πυκνωτές χωρητικό ,δεν το καταλαβαίνω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.