Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πλαίσια Solarwatt


JasonK

Recommended Posts

Έχει κανένας εμπειρία από πλάισια της Solarwatt;

 

Σκέφτεται να τα βάλει ένας γνωστός μου και του τα δίνουν στην ίδια τιμή μονοκρυσταλλικά ή πολυκρυσταλλικά...

Link to comment
Share on other sites

Thanks electro για την πληροφορία.

 

Μήπως ξέρεις εάν ο ιδιοκτήτης του Φ/Β που αναφέρεις έχει μείνει ικανοποιημένος από τη γενικότερη απόδοση των εν λόγω πλαισίων;

 

Επίσης, θα συνιστούσατε poly ή mono; (Από τα datasheet που έχω δει τα mono έχουν σχετικά καλύτερα χαρακτηριστικά)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τα Solarwatt έχουν γενικά πολύ καλές αποδόσεις. Θα πρέπει όμως να μας πεις πιο συγκεκριμένα για πιο μοντέλο μιλάς. Έχω πετύχει πολυκρυσταλλικό της Solarwatt να έχει μεγαλύτερη απόδοση από μονοκρυσταλλικό και το αντίθετο. Σε γενικές γραμμές πάντως δε θυμάμαι να έχουν μεγάλες διαφορές μεταξύ τους.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά δεν κυκλοφορούν ακόμα.

 

Τα Μ224-54 θα έχουν 0,35 και τα P210-60 (ίδια ανομασία με τα υπάρχοντα) θα έχουν 0,37.

Link to comment
Share on other sites

Θα έχουν μεγάλη διαφορά με τον ανταγωνισμό κ θα έχουν σαφές πλεονέκτημα αν βγάλουν πολυκρυσταλλικό πλαίσιο με θερμοκρασιακό συντελεστή ισχύος 0,37.

Edited by miltos
Διαγραφή παράθεσης προηγούμενου μηνύματος
Link to comment
Share on other sites

εντυπωσιάστηκα πολύ στην έκθεση οταν είδα το 0,35 και τις μικρές διαστάσεις του πανελ.γυρνώντας σπίτι μπήκα στη σελίδα της solarwatt και το φυλλάδιο του πανελ είχε άλλα χαρακτηριστικά απο αυτά που είδα και που εχω στα χέρια μου. Βέβαια το ιντερνετικο φυλλάδιο είχε ημερομηνία 10/2011 ενώ αυτό που εχω 3/2012. Μου έκανε όμως εντύπωση που στην επίσημη ιστιοσελίδα έχουν ακόμα το παλιό. Προσωπικά θα κάνω μία ερώτηση στην αντιπροσωπία.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.