Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τα ελληνικά πλαίσια ExelSolar


JTB

Recommended Posts

Μάλλον είναι με σταθερές βάσεις μεταβλητής κλίσης. Ακόμα και η Κρήτη δε δίνει τόσο ψηλές αποδόσεις με σκέτες - σταθερές. Όπως και να έχει πολύ καλές αποδόσεις

Link to comment
Share on other sites

Από τις φωτογραφίες... αν "σωστά" απεικονίζουν τα συγκεκριμένα έργα είναι σταθερές....( είναι σε Κρήτη και Ρόδο)

 

http://www.silcio.gr/efficiency.htm

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω , έχεις δίκιο, αν οι φωτο είναι αντιπροσωπευτικές δε φαίνεται να είναι μεταβαλόμενης κλίσης. Πάντως τα 1800 Kwh/kw και τα 1850 Kwh/kw αντίστοιχα , όπως και να το κάνουμε,δεν κάθονται καλά

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα, χωρίς να έχω καμία σχέση με την SILCIO, και χωρίς να έχω κάνει καμία εγκατάσταση με αυτά... ότι τα κρίσιμα χαρακτηριστικά απόδοσης, δλδ. θερμοκρασιακός συντελεστής ισχύος -0,39%/Κ και NOCT 39,95oC, είναι από τα κορυφαία συγκρινόμενα ακόμα και με άλλα μεγάλων και γνωστών εταιριών... Και αυτό μπορεί να δικαιολογήσει σε συνδιασμό με τον τόπο των δύο εγκαταστάσεων (Ρόδος και Κρήτη) την πραγματικά υψηλή απόδοση...

 

Υ.Γ. Γιατί συνήθως "κοιτάμε" την μάρκα... και αν "είναι γερμανικά" και χάνουμε την ουσία....

Link to comment
Share on other sites

τα κρίσιμα χαρακτηριστικά απόδοσης, δλδ. θερμοκρασιακός συντελεστής ισχύος -0,39%/Κ και NOCT 39,95oC, είναι από τα κορυφαία συγκρινόμενα ακόμα και με άλλα μεγάλων και γνωστών εταιριών... Και αυτό μπορεί να δικαιολογήσει σε συνδιασμό με τον τόπο των δύο εγκαταστάσεων (Ρόδος και Κρήτη) την πραγματικά υψηλή απόδοση...

 

ενδιαφεροντα νουμερα σιγουρα. βεβαια οταν μιλαμε για βορειοτερα απο ελλαδα τοτε ισως τα ΝΟCT να μην παιζουν τοσο σημαντικο ρολο. υπαρχουν και αλλα πανελ με παραπλησια νουμερα γιατι <-0,40%/Κ και τετοιο NOCT δεν ειχα προσεξει ξανα? (της s-energy μου ερχονται στο μυαλο)

 

για την εξελ να πω οτι ειχα επισκεφτει το εργοστασιο τους πριν 2-2μιση χρονια, εχει κλειστη γραμμη παραγωγης και πιστοποιησης, γενικα μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις...τα τελευταια της πανελς εχουν πολυ καλες εγγυησεις προιοντος, 4mm γυαλι αλλα οι τιμες τοτε ηταν απαγορευτικες ενω και το ΦΠΑ ειναι επισης προβλημα για τις ελληνικες επιχειρησεις.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.