Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εθνικό Πλαίσιο Προσόντων


Pappos

Recommended Posts

Το link του ΤΕΕ τι μας το δείχνεις ???

Να μας υποβαθμίσεις θέλεις ???

Ποιο είναι ρε φίλε το ΤΕΕ ???

Με τι @@ μιλάει για ακαδημαϊκά θέματα ??? Με άτομα όπως εσύ που ήρθαν νύχτα από Βουλγαρια ???

Πλάκα μας κάνεις ???

 

Και μόνο που δέχτηκε και είναι Επιστ. Υπεύθυνος ο Θ.Π. Τάσιος, έπεσε στην υπόληψή μου σαν άτομο και μετά ως καθηγητής.

Γιατί αν είναι ακαδημαϊκός τέτοιες μπούρδες του ΤΕΕ δεν έπρεπε να τις δεχτεί πόσο μάλλον να είναι και Επιστ. Υπεύθυνος...

 

Ή εκτός αν δεν το διάβασε και απλά μπήκε το όνομά του σαν logo...

Edited by Pappos
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω εσενα ρωταω, εαν γνωριζεις τις διαφορες ενος βασικου πτυχιου κ ενος μεταπτυχιακου.. Οσο αφορα ελληνικες μελετες για χαρην ΤΟΥ δικο τους ιδρυματος σορρυ αλλα δεν νομιζω οτι ειναι αντικειμενικες, απλα βολευουν καταστασεις

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ σπούδασες στη Βουλγαρία,εγώ θα ντρεπόμουν να προσπαθώ να εξισώσω το βουλγαρικό πτυχίο με τα καλύτερα ξένα πανεπιστήμια.Δηλαδή και η βλακεία έχει τα όρια της

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Το είχε πει και ο Einstein...

 

Μόνο δύο πράγματα είναι άπειρα: το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, και ως προς το σύμπαν διατηρώ κάποιες αμφιβολίες.

 

Για τους φίλους και συναδέλφους Μηχανικούς ΤΕ τους αφιερώνω:

 

Δεν φοβάμαι, τίποτε, δεν ελπίζω τίποτε, είμαι ελεύθερος

Καζαντζάκης

Edited by Pappos
Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα ακαδημαικα θεματα καλα θα κανεις Λαζαρε να μην ακολουθεις το ΤΕΕ, δεν ειναι ικανο να κρινει το ακαδημαικο υποβαθρο κανενος ελληνικου η ξενου πανεπιστημιου..ειναι επιμελητηριο, ελπιζω να πιανεις την διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τους κύκλους σπουδών του Εθνικού Πλαισίου Προσόντων ο πρώτος κύκλος κατ' ελάχιστο έχει 240 ECTS και ο δεύτερος κύκλος έχει κατ' ελάχιστο 60 ECTS .Το άθροισμα των κατ ' ελάχιστων των δύο αυτών κύκλων ανέρχεται στα 300 ECTS . Όσα δηλαδή έχει το Ελληνικό Δίπλωμα .Οπότε και δικαιολογημένα η σύνοδος των πρυτάνεων ζητάει την αναγνώριση του 5 ετών Ελληνικού Διπλώματος με master .

 

Και εγω αποφοιτος 5ετους σχολης ειμαι αλλα guess what, δεν μπορω να ζητησω τετοια εξισωση γιατι

δεν εχω κανει master thesis παρα μονο diploma thesis. Εννοω βεβαια στα πλαισια του βασικου διπλωματος

και γι`αυτο προχωρησα και εκανα μεταπτυχιακο...

 

Και κατι πιο πονηρο, οι πτυχιουχοι με 4 χρονια σπουδων αρα 240 ECTS γιατι να μην αντιστοιχηθουν και αυτοι

με BSc+MSc? Απο την συνθηκη της Bologna ειναι εξασφαλισμενοι με 180 ECTS για BSc και αλλες 60 για το

MSc...

Edited by MScEng
Link to comment
Share on other sites

Εγω εσενα ρωταω, εαν γνωριζεις τις διαφορες ενος βασικου πτυχιου κ ενος μεταπτυχιακου.. Οσο αφορα ελληνικες μελετες για χαρην ΤΟΥ δικο τους ιδρυματος σορρυ αλλα δεν νομιζω οτι ειναι αντικειμενικες, απλα βολευουν καταστασεις

 

Στο δικό μου ίδρυμα οι διαφορές του μεταπτυχιακού ήταν εμφανείς .Λες να μην γνωρίζω ? Αλλά μη μου λες ότι και τα 100!!! ιδρύματα της Αγγλίας προσφέρουν τόσο καλά μεταπτυχιακά όπως των κορυφαίων αγγλικών ώστε όλα τα MSc και των 100 ιδρυμάτων της αγγλίας να είναι το ίδιο .Ποιές καταστάσεις βολεύουν ??? Το ίδιο βολικές είναι και οι καταστάσεις το να βλέπουμε ότι και τα 100 ιδρύματα της Αγγλίας προσφέρουν το ίδιο επίπεδο μεταπτυχιακού ώστε να αποτελούν εξαίρεση . Και οι διαφορές φαίνονται αν πάρεις μεταπτυχιακά προγράμματα σπουδών χαμηλόβαθμων ιδρυμάτων και τα συγκρίνεις με το 5 ετών πρόγραμμα σπουδών του ΕΜΠ .

Και σε ξανά ρωτάω όλοι αυτοί που έκριναν στην κάθε λεπτομέρεια ότι δεν είναι ισότιμα με του ελληνικό δίπλωμα λες να ήταν τόσο χαζοί ? Λες να μην υπήρχαν καθόλου διαφορές υπέρ του ΕΜΠ ???

Edited by IAN
Link to comment
Share on other sites

MScEng...είσαι κακό παιδί !!!

 

Θα σε μαλώσω !!!

 

Και κατι πιο πονηρο, οι πτυχιουχοι με 4 χρονια σπουδων αρα 240 ECTS γιατι να μην αντιστοιχηθουν και αυτοι

με BSc+MSc? Απο την συνθηκη της Bologna ειναι εξασφαλισμενοι με 180 ECTS για BSc και αλλες 60 για το

MSc...

 

Λάζαρε...πες αλεύρι...

 

Λες να μην γνωρίζω ?

 

Για αυτό δεν είμαι τοσο σίγουρος...εσύ μπορεί να νόμιζες ότι είσαι σε κατασκήνωση στην Βουλγαρία...

Edited by Pappos
Link to comment
Share on other sites

ΕΕ οχι κανεις σαν να μην γνωριζεις γτ δεν εχεις μπει στην διαδικασια να το κανεις!!! Σε χαλαει οτι προσφερονται μεταπτυχιακα στην Αγγλια ανωτερα Βουλγαριας??

 

Ελα μην κρυβεσε πες το ακομα κ αποφοιτο ΤΕΙ με διδακτορικο να δεις, θα πεις οτι εισαι ανωτερος γτ εισαι απο καλυτερο πανεπιστημιο της Βουλγαριας!!χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.