Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβή μηχανικού + σχέδια


kk_314

Recommended Posts

Καλημέρα..

1) Θα ήθελα να ρωτήσω πότε περίπου θα είναι έτοιμο το σύστημα για να εισάγουμε τα σχέδια..

2) Επειδή τακτοποιώ κάτι που ανήκει στον πατέρα μου μπορώ εκεί που λέει αμοιβή να βάλω 0,00 ευρώ? Πρέπει να κάνω και κάποιο χαρτί που να λέει ότι παραιτούμαι της αμοιβής μου?

3) Με την παλαιότητα τι γίνεται? Ξεμπερδεύουμε με μια υπεύθυνη δήλωση ιδιοκτήτη?

4) Με τα σχέδια τι γίνεται? θα βάλω τα παλιά όσον αφορά τοπογραφικό, διάγραμμα κάλυψης? απαιτείται και τομή για την αυθαιρεσία?

 

Ευχαριστώ και συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν ξεμπερδεύεις με υπεύθυνη δήλωση. Η παλαιότητα πρέπει να αποδυκνείεται. Αν έχεις κάποιο χαρτί από δεή π.χ. ή κάποιο επίσημο έγγραφο, διαφορετικά αεροφωτογραφίες. Στα εγγεκριμένα σχέδια που έχει θα συμπληρώσεις την αυθαιρεσία. Το σύστημα απορώ και εγώ πότε θα είναι έτοιμο να εισάγουμε τα σχέδια και αν θα είναι ποτέ. Για την αμοιβή δεν ξέρω, τώρα που έχουν ανοίξει οι αμοιβές δεν νομίζω να σου απαγορεύει κανείς να βάλεις αμοιβή μηδέν. Το σύστημα θα το δεχτεί σίγουρα, αν τελικά γίνει έλεγχος από πολεοδομίες δεν ξέρω τι θα πουν.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.