Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πώς καταλαβαίνουμε αν ο οπλισμός είναι εισαγόμενος;


 
Jimmy

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 23
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Β500c είναι.

Και κάτι άλλο

Ακόμα και αν η σήμανση ταιριάζει με S500s να ξέρεις ότι είναι B500c, αν αναφέρεσαι σε σίδερο που προμηθευτικες τις μέρες μας. Κάποιες χώρες δεν έχουν αλλάξει σήμανση.

Κάθε χάλυβας που εισάγεται στην χώρα ελέγχεται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι s500 πάντος είναι Ε.ΧΘ. Ελληνικά το γράφει 1 απο τα σίδερα της φοτο.Άρη η λεία είναι από τά υπόλοιπα αλλά ότι και να είναι δεν πειράζει αλλώστε δέν έχει χρήση στο μπετόν πλέον.Χρησιμοποιήτε κατα κόρον για φουρκέτες ή δεσές για το καλούπι και ΟΧΙ για αναμονές σε τυχόν μπαλκονάκια - τοιχιάκια - .............

Link to comment
Share on other sites

Οκ , ευχαριστώ.

 

Πάντως εγώ στο εργοτάξιο που τους είδα δεν βρήκα αυτές τις ραβδώσεις προσδιορισμού χώρας και εργοστασίου που λέει ο Κ.Τ.Χ 2008 .Μήπως αυτά που γράφει ο κανονισμός είναι λίγο ιδεατά?

 

Το Ε.Χ.Θ ισχύει όντως.Μπράβο mastorakos...

 

Η λεία ράβδος δεν με ενδιαφέρει.Χρησιμοποιείται βοηθητικά για το καλούπωμα ή σαν καβίλια.

Link to comment
Share on other sites

Οι ραβδώσης είναι λίγο μπέρδεμα nik πρέπει να το ψαξεις λίγο αν δε ξέρεις απο που να ξεκινήσης το μέτρημα.Πάρε ένα μικρό κομμάτι κατα προτίμηση μεγάλης διαμέτρου στο γραφείο και παρατήτησε το θα το βρείς.

Link to comment
Share on other sites

Οκ , ευχαριστώ.

 

.....

 

Η λεία ράβδος δεν με ενδιαφέρει.Χρησιμοποιείται βοηθητικά για το καλούπωμα ή σαν καβίλια.

 

ναι το ξέρω....απλά αναρωτιέμαι....

 

Όσο για τα σημάδια που ορίζουν το εργοστάσιο κάνε αυτό που πολύ σωστά λέει ο mastorakos.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.