Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιδοτήσεις για πρόσληψη άνεργων επιστημόνων


sulik

Recommended Posts

Δηλαδη αν δεν εχουμε ηδη βρει καποιον εργοδοτη που θελει να μας προσλαβει με αυτον τον τροπο τι κανουμε; Παμε απο γραφειο σε γραφειο και τους ενημερωνουμε για το προγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Καπως ετσι.

Μονο αν ηθελε υπαλληλο, αλλιως δεν τον συμφερει. Βασικα συνηθως λενε. Οκ να σε ποσλαβω αλλα θα παιρνει μονο τα χρηματα του ΟΑΕΔ και θα πληρωνεις την ασφαλεια σου εσυ. Οποτε τοτε δεν συμφερει ουτε τον υπαλληλο. θα παιρνει 600-650 ευρω, θα δινει 200 στην ασφαλεια και θα του μενουν 350-400 που θα φορολογθει για παραπανω απο 600.

Link to comment
Share on other sites

.....Δηλαδή πωλητής του εαυτού σου. Γειά σας με προσλαμβάνετε? Εχω μια καλή πρόταση κτλ... :smile:

Ακριβως

εχω γνωστο μου που δουλευει σε λογιστικο γραφειο πριν ηταν με 300 ευρω μαυρα τωρα ειναι με 600 ευρω αλλα απο ΟΑΕΔ και ο εργοδοτης δινει 200 ευρω ασφαλεια. αλλα αυτη ειναι η καλη περιπτωση (βισμα)....

Link to comment
Share on other sites

 

Πάντως από πληροφόρηση που είχα από τον ΟΑΕΔ, οι περισσότερες επιχειρήσεις συνήθως όταν κάνουν αίτηση έχουν ήδη βρει και τον εργαζόμενο..

Πως γινεται αυτο? Απ'οτι διαβασα στην προσκληση, ο ΟΑΕΔ αποφασιζει ποιους θα στειλει που. Ο εργοδοτης δινει και ονομα μαζι με την αιτηση?

Link to comment
Share on other sites

Οκ...του στελνει ο ΟΑΕΔ τον πρωτο. Α...δεν τον θελω για εχει μουστακι. Του στελνει τον δευτερο. Α...δεν τον θελω γιατι ειναι γαυρος. Του στελνει 10. Α...ειναι κοντος, ψηλος, πρωην κλπ Θελω τελικα αυτον εκει που εχει το κατι αλλο...χα χα χα. Ετσι γινονται τα πραγματα στον ΟΑΕΔ

Link to comment
Share on other sites

Tηλεφωνημα σημερα στον ΟΑΕΔ,ο υπευθυνος μου επιβεβαιωσε οτι εχει γραφτει παραπανω...ο ΟΑΕΔ ειναι απλος διεκπεραιωτης και ο ανεργος ψαχνει ο ιδιος εταιρεια που να ενδιεφερεται να ενταξει νεοπροσλαμβανομενους στο προγραμμα...Αν δηλαδη καποιες εταιρειες δεν γνωριζουν το προγραμμα τους ενημερωνει ο ανεργος.Ο ΟΑΕΔ δεν κανει απολυτως τιποτα και οπως μου ανεφερε ο υπαλληλος του ΟΑΕΔ δεν μπορει να με καταχωρισει και αν παρουσιαστει καποια ενδιαφερομενη επιχειρηση να με ειδοποιησει ή να με φερει σε επαφη μαζι τους,ΟΛΑ πρεπει ο ανεργος να τα κανει μονος του...

Link to comment
Share on other sites

Ο ΟΑΕΔ δεν κανει απολυτως τιποτα και οπως μου ανεφερε ο υπαλληλος του ΟΑΕΔ δεν μπορει να με καταχωρισει και αν παρουσιαστει καποια ενδιαφερομενη επιχειρηση να με ειδοποιησει ή να με φερει σε επαφη μαζι τους,ΟΛΑ πρεπει ο ανεργος να τα κανει μονος του...

Δημοσιοι, τι περιμενες; Προκοπη απο δαυτους; Αυτοι ειναι καλοι μονο για να καθονται και να παιρνουν τον μισθο, τον οποιον σημειωτεον πληρωνουμε ολοι εμεις οι υπολοιποι που εχουμε γονατισει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.