Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τσιμεντοκονία βεραντών - ISOMAT


ducatista

Recommended Posts

Στην γωνία 90 μοιρών που σχηματίζεται εκεί που τελειώνει το δάπεδο και αρχίζει η τοιχοποιια σου η συγκέντρωση των τάσεων θα μπορούσε να ρηγματώσει την ευκαμπτη ελαστική αδιάβροχη τσιμεντοειδή μεμβράνη που θα δημιουργησεις με το υλικό 2 συστατικών της εταιρείας που αναφέρεις στο #1.Γιαυτό σου έγραψα για πολυεστερικό οπλισμό και τριγωνικό φιλέτο και seal tape o τερρυ.Γράψε περισσότερα στοιχεία για το υπόστρωμα σου όπως και για το συνολικό ύψος που σου επιτρέπεται από το κούφωμα.Θα σου στείλω αύριο σχέδιο με την εφαρμογή όπως το κάνουμε στις θερμοπροσόψεις χωρίς πρόβλημα μέχρι σήμερα.και μιας και ο κρητικός έγραψε για κοπέλες, τα κουβαδάκια μας και όλοι στην παραλία τώρα γιατί έχουμε και υποχρεώσεις. :wub:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

η βεραντα εχει συνολικο εμβαδον 25 τετραγωνικα (7 πλατος 3,5 μηκος). το ευαισθητο σημειο που ειναι ακαλυπτος ο κατω οροφος ειναι 7 τετραγωνικα (7 πλατος 1 μηκος) το δαπεδοσιφωνο στο διαμερισμα μεσα ειναι στους 8,5 ποντους οποτε στη βεραντα θα εχω περιθωριο να σηκωθω μεχρις τους 6-6,5 ποντους. τωρα η βεραντα κατω εχει μπετο επομενη κινηση ειναι να ριξω τσιμεντοκονια μετα να κανω οτι λυση υπαρχει για τη στεγανωση και επειτα θα περασω πλακακια

Link to comment
Share on other sites

Ασε την ισοματ.

Το υλικο που σου ειπα ειναι ταινια ασφαλτικης βασης και τοποθετειται με ειδικο ελαστομερες.

Ψαξε στο site της εταιρειας για να βρεις πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites

terry μπηκα στο site.αν καταλαβα καλα πρεπει να περασω με βουρτσα ολη τη τσιμεντοκονια με τις τσιμεντοειδες επιστρωσεις sikalastic και μετα σε καθε γωνιες πχ (εκει που θα σταματαει η τσιμεντοκονια στο στηθαιο η στους λαμπαδες η στο μαρμαρο να περναω την ταινια σφραγισης. μετα ξανα ενα χερι απο το sikalastic και τελος πλακακια.

 

σωστος?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ τον μοντερατορα που μου ανοιξε τα ματια. εγω θα πηγαινα στα προιοντα της isomat αλλα σημερα πηγα στο καταστημα της sika και εμεινα αναυδος απο τι στεγανωτικα και τι περιπτωσεις μπορουν να αντιμετωπισουν τα παλικαρια. ξανα ενα μεγαλο ευχαριστω φιλε τερρυ. τα προιοντα φαινονται καταπλικτικα και θα περαστουν οπως μου εξηγησες.

καλο μεσημερι

Link to comment
Share on other sites

Σου βαζω τις τιμες για την ταινια και τα βοηθητικα υλικα.

Βλεπω στο Φ.Ι.Π. οτι υπαρχουν και μεγαλυτερες συσκευασιες αλλα στο καταλογο δεν τις εχω.

Η ταινια ειναι οικονομικη. Η γωνιες ανεβαζουν το κοστος, αλλα ποσες να εχεις σε μια κατασκευη

post-5594-0-47520600-1341914982_thumb.jpg

post-5594-0-43983000-1341914991_thumb.jpg

post-5594-0-66692200-1341914997_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

για να σας λυθει η απορια προσφατες τιμες.

 

sikalastic 152 τα 33 κιλα 67.98 + φπα

sikaseal tape 10m 16.03 + φπα

γωνιες 5,36 + φπα

 

μου ειπε για το sikalastic 2kg /m2 τα 2 χερια δηλαδη το ενα χερι τρωει 1kg/m2

 

 

χρειαζεται να βαλω και καμια οικοδομικη ρητινη στη τσιμεντοκονια η θα εχει κακη αντιδραση με το sikalastic

 

terry βοηθα :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.