Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εργοταξιακό ρεύμα


Recommended Posts

Καλησπερα σας

 

Ξερει κανεις να μου αναφερει τις ακριβεις πολεοδομικες διαταξεις για το παρανομο της οικισης με εργοταξιακο ρευμα ??Ειναι θεμα πολεοδομιας ??Ειναι θεμα που αφορα την Δεη ?? και τι ποινες προβλεπονται ??

 

Ευχαριστω προκαταβολικα για καποια πιθανη απαντηση ..

Link to comment
Share on other sites

Mετά το πέρας 2 ετών από την ενεργοποίηση της βγαίνει από το μηχανογραφικό σύστημα του ΔΕΔΔΗΕ (ΔΕΗ) εντολή διακοπής της υφιστάμενης εργοταξιακής παροχής

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το γνωριζω ..Αναφερομαι ομως στην κατοικιση του σπιτιου με παροχη εργοταξιακου ρευματος ..

Ειμαι ιδιοκτητης ακινητου με εργοστασιακη παροχη και η εν διασταση συζυγος μου διεκδικει να μεινει σ αυτο το σπιτι κατι που εμενα με βρισκει αντιθετο ...

Ηθελα την νομικη βαση της παραβασης για να την αποτρεψω να το κανει αυτο ,,

Γιατι ειναι λογικο οτι οι ευθυνες αυτης της παραβασης βαρυνουν εμενα σαν ιδιοκτητη

Εκτος της διακοπης της ηλεκτροδοτησης σε περιπτωση καταγγελιας υπαρχουν και προστιμα ???

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, ζητάς συμβουλή για ένα θέμα λεπτό, έχοντας σαν άμεσο και δεδηλωμένο στόχο να χρησιμοποιήσεις τις αντλούμενες πληροφορίες σε διαπροσωπική διαμάχη...

 

Μην μπλέκεις τα πράγματα φίλε μου. Το διαζύγιο και οι εξ αυτού υποχρεώσεις δεν είναι τεχνικό θέμα.

Το αν επιτρέπεται η κατοίκηση οικήματος με εργοταξιακή παροχή δεν έχει να κάνει με το διαζύγιο.

 

Επειδή ως μηχανικοί δεσμευόμαστε από την επαγγελματική δεοντολογία για την χρήση που μπορούν να έχουν οι γνώσεις και οι υπηρεσίες που παρέχουμε, δεν νομίζω ότι θα βρεις εδώ απάντηση.

 

Καλύτερα να απευθυνθείς αρμοδίως στις κατάλληλες υπηρεσίες από όπου θα λάβεις έγκυρη και υπεύθυνη ενημέρωση.

  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.