Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μόνωση ταράτσας


Recommended Posts

Απο την ψαροκολλα πηγαμε σε τεχνολογιες σιλικονης, σιλοξανης και σιλανιου........

 

Δεν κανουμε λιγο δουλεια λεω εγω????

Link to comment
Share on other sites

Απο την ψαροκολλα πηγαμε σε τεχνολογιες σιλικονης, σιλοξανης και σιλανιου........

 

Δεν κανουμε λιγο δουλεια λεω εγω????

 

Ο άνθρωπος που ξεκίνησε το θέμα ζητάει μια λύση για να προστατεύσει το μπετόν της ταράτσας του. Δεν βλέπω το λόγο να μην του προτείνουμε κάτι πιο προχωρημένο από την ψαρόκολλα. Οι τεχνολογίες σιλοξάνης / σιλανίων είναι αρκετά δοκιμασμένες και απλές. Ας μην κολλάμε στις λέξεις και τις ορολογίες.

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφε, ο υδροφοβισμος δεν ειναι υγρομονωση, πως να το κανουμε δλδ??

 

Θα βαλλεις στο δωμα υλικο υδροφοβισμου?

Μηπως θα γεφυρωσει τις ρωγμες ή θα κρατησει τα λιμναζοντα νερα??

 

Επειδη το κουρασαμε, εχουμε ασχοληθει μερικες χιλιαδες ποστ με το θεμα, οποιος θελει ας κανει αναζητηση ή να βαλλει αλευροκολλα.

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφε, ο υδροφοβισμος δεν ειναι υγρομονωση, πως να το κανουμε δλδ??

 

Θα βαλλεις στο δωμα υλικο υδροφοβισμου?

Μηπως θα γεφυρωσει τις ρωγμες ή θα κρατησει τα λιμναζοντα νερα??

 

Επειδη το κουρασαμε, εχουμε ασχοληθει μερικες χιλιαδες ποστ με το θεμα, οποιος θελει ας κανει αναζητηση ή να βαλλει αλευροκολλα.

Συνάδελφε δεν νομίζω ότι έθιξα κανέναν. Αντιθέτως βλέπω ότι από μεριάς σου υπάρχει μια υποτιμιτική διάθεση. Ο άνθρωπος που ζητάει κάποιες συμβουλές από το forum το κάνει ενδεχομένως για να μην μπλέξει με αναζητήσεις και πληροφορίες από το internet.

Τέλος σημειώνω ότι δεν ζητάει υγρομόνωση αλλά προστασία από ενδεχόμενη εισροή υγρασίας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.