Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οριστικά στον ΕΟΠΥΥ το ΕΤΑΑ


ilias

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 232
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έστω ότι τελικά μας εντάσσουν στον ΕΟΠΥΥ, γνωρίζει κανείς πως θα υπολογίζονται μετά οι συντάξεις; δηλαδή με βάση ότι έχουμε μέχρι τώρα πληρώσει και θα πληρώνουμε ή θα γίνει κάποια ''ενιαία σύνταξη'' ανεξαρτήτου προέλευσης ταμείου.

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφε ευχαριστώ για την διευκρίνηση, αλλά τι διαφορά θα υπάρχει εάν δεν έχουν σκεφτεί να δημιουργήσουν αργότερα ενιαίο ταμείο

Link to comment
Share on other sites

εχει γιατι ειδικα ο κλαδος υγειας μας εινΑΙ ΚΕΡΔΟΦΟΡΟΣ......ποσοι μηχανικοι ειδικα αθηνα θαπαμε με τις ωρες στο τσμεδε να παρουμε λεφτα τοσα χρονια!!! εμενα ακομα ασπρο ειναι το βιβλιαριο υγειας

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν ετοιμάσου για χαρτάκια και ουρές ατελείωτες....15 νούμερα και αύριο πάλι...μάθε και τα τηλεφωνικά νούμερα...

Αργότερα κανείς δεν ξέρει ούτε οι ίδιοι. Μπορεί να μην υπάρχει τίποτε, μπορεί να έχουμε φύγει όλοι έξω, μπορεί μπορεί....ζήσε για το σήμερα... :smile:

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΑ απο πανω μου τον εχω :mrgreen:

και σε μερικους μηνες απο κατω θαχω και τον παιδιατρο αδερφο μου που τελειωνει ειδικοτητα....

 

γιατι νομιζεις ειμαι αυστηρος με τις αμοιβες μου? υπαρχει προτυπο 8-)

 

 

ξερεις τι ειναι ναλλαζεις β λυκειου απο Β δεσμη ενω εισαι ο πρωτοτοκος απο ιατρικη σε μηχανικος επειδη

θελεις να ακολουθησεις το ονειρο σου αντι την ευκολη λυση με πελατες ετοιμους?

ακομα και ο πατερας μουπε γιατι αυτος μεσπρωξε.. τι θα περναγες χωριςεξετασεις? ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ τουπα......κανε τονειρο σου και οχι τα δικα μου !!

 

και ενω κανεις το ονειρο σου καποιοι να σε βλεπουν για την Π@@@@ του χωριου !!

 

Ε ΟΧΙ

Edited by akius
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη οι πρωην του ΙΚΑ, του ΟΓΑ και του Δημοσιου πληρωνουν τις ιδιες εισφορες οσο θα πληρωνουμε κι εμεις πλεον για τον ΕΟΠΥΥ?

Να μας μειωσουν τις εισφορες για το ΤΥΜΕΔΕ!

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε συ akius, δεν κάνουν τέτοια λάθη... :smile: Πάλι καλά που δεν είχες όνειρο την ζωγραφική.. :mrgreen:

Αμ εγώ...Από Ικάρων....μηχανολόγος...γιατί άκουσα τον περίγυρο..θα πέσεις...θα είσαι καραβανάς....Πάντως μου'μεινε το nickname χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη οι πρωην του ΙΚΑ, του ΟΓΑ και του Δημοσιου πληρωνουν τις ιδιες εισφορες οσο θα πληρωνουμε κι εμεις πλεον για τον ΕΟΠΥΥ?

Να μας μειωσουν τις εισφορες για το ΤΥΜΕΔΕ!

 

Μην το φωνάζεις αυτό.... δε συμφέρει πάντα.... π.χ. οι ασφαλισμένοι του ΟΑΕΕ (που έχουν ενταχθεί ήδη στον ΕΟΠΠΥ) πληρώνουν 92,80 ευρώ το μήνα για τον Κλάδο Υγείας ενώ στο ΤΣΜΕΔΕ πληρώνουμε 44 και κάτι ψιλά το μήνα για τον Κλάδο Υγείας..... 8-)

 

Φαντάζεσαι εκτός από το να μας ρίξουν στον ΕΟΠΠΥ, να μας ρίξουν ΚΑΙ αύξηση στον Κλάδο Υγείας???????? :shock:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.