Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ταξινόμηση καρότσας


poiosallos

Recommended Posts

Πελάτης μου ζήτησε να του κάνω μελέτη για να ταξινομήσει δυο καρότσες στον τρακτορα που ήδη έχει. Η μια θα είναι ανοιχτή και η άλλη θα είναι ψυγείο. Τις έφερε από Γερμανία και τις πέρασε από κτεο εδώ. Τι ακριβώς πρέπει να κάνω; Γνωρίζει κάποιος συνάδελφος;

 

Παρατήρηση: Οι τίτλοι των θεμάτων πρέπει να είναι με σωστή ορθογραφία και με τόνους.Τα κεφαλάια απαγορεύονται.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν poiosallos, ρώτησα τον πατέρα μου που χρόνια είχε φορτηγά καιμου είπε οτι για την ταξινόμηση πας στο μηχανολογικό πληρώνεις παράβολο ( λειτουργεί 10-2 καθε μέρα ) και εκεί μηχανολόγος του υπουργείου σου μετράει τους άξονες, τις αποστάσεις τους, τη διάμετρο ελαστικών κτλ και σου βγάζει το πρακτικό της ταξινόμησης. Στην συνέχεια πάς το χαρτί αυτό στο τεχνικό τμήμα του μηχανολογικού και σου υπολογίζουν ουσιαστικά το ωφ φορτίο και προφανώς καταχωρούν και τις καρότσες στον τρακτορα. Αυτά εμαθα, αλλά μία ερώτηση στο μηχανολογικό θα σε κατατοπίσει περισσότερο. P.S. Ο πατέρας μου δούλευε θεσ/νίκη αν έχει αλλαγές αλλού δεν το ξέρω.

 

Α! και μου είπε οτι δεν χρειάζεται να έχει κανείς δικό του μηχανολόγο. Ιδιώτη δηλαδη! τωρα τί θα πείς στον πέλάτη αυτό είναι δικό σου θέμα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.