Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κωδικοί Taxisnet και λογιστής


Recommended Posts

Μήπως ξέρει να μου πει κάποιος σε τι και αν χρειάζομαι τους κωδικούς πρόσβασης στο taxisnet, αν έχω δώσει σε λογιστή να μου φτιάχνει τα χαρτιά μου? Για την ακρίβεια πήγα να εγγραφώ στην υπηρεσία αλλά μου λέει ότι είμαι ήδη χρήστης - προφανώς με έχει εγγράψει ο λογιστής και δεν το ήξερα. Να του ζητήσω τους κωδικούς μου για να τους έχω? Θα μπορώ να εκτυπώνω από κει αυτά που μου φτιάχνει ο λογιστής πχ περιοδικές δηλώσεις να έχω και αντίγραφα ή όχι? Σε τι άλλο θα μου χρησίμευε εφόσον δεν κάνω εγώ τα χαρτιά μου για την εφορία? Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορείς να τα κάνεις όλα, αυτή είναι άλλωστε και η ουσία.

Αντίγραφα όλων των εντύπων σου σίγουρα μπορείς να πάρεις, όπως επίσης φορολογική ενημερότητα και άλλα.

 

Μία απλή περιήγηση στο 'Υπηρεσίες προς Επιχειρήσεις' http://www.gsis.gr/on_line_ypiresies/epixiriseis/e-epixiriseis.html

θα σε βοηθήσει να δεις σε τι άλλο θα μπορύσε να σου φανεί χρήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μπορείς να ελέγχεις ανά πάσα στιγμή τις κινήσεις που κάνει ο λογιστής για λογαριασμό σου.... και θα σου συνιστούσα να το κάνεις με δεδομένο ότι ουκ ολίγες φορές έχω ακούσει περιπτώσεις που κάποιοι "λογιστές" άλλα έπρεπε να κάνουν και άλλα έκαναν (με όφελος στην τσέπη τους βεβαίως).....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.