Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΦΕΚ 197 - 199 17/10/2012


Recommended Posts

Μπορει να βοηθησει καποιος να καταλαβω? το ΠΔ115 αναφερει οτι "2.1 Συντήρηση, επισκευή και επιτήρηση της λειτουργίας μηχανολογικών εγκαταστάσεων:

..........

δ) σε εγκαταστάσεις παραγωγής και διανομής ηλεκτρικού ρεύματος.........."

γνωριζει καποιος αν οι ανεμογεννητριες συμπεριλαμβανονται σε αυτες τις εγκαταστασεις?

Νομιζω οτι ακομα και σημερα θεωρουνται μηχανολογικες εγκαταστασεις αν και οπως ειναι γνωστο εχουν τοσο μηχανολογικα οσο και ηλεκτρολογικα τμηματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Χαίρεται! Μόλις εχω πάρει την πιστοποιηση αερίων καυσίμων από Ιεκ και ενδιαφέρομαι να ασχοληθώ με την συντήρηση υγρών και αερίων καυσίμων. Η ερώτηση μου είναι η εξής: να απευθυνθώ σε ένα σωματείο της θεσσαλονίκης για ενημερωση? Διότι εδώ στην βέροια δεν έχουμε δίκτυο φυσικόυ αερίο και τον ανάλογο φορέα. Εκτός αν μπορεί καποιος εδώ μέσα να μου απαντήσει. Το λοιπόν, είμαι κάτοχός β κατηγορία αδείας υδραυλικού και του χρόνου παίρνω πτυχίο ηλεκτρολόγου εγκαταστάσεων. Βοηθάει στο να βγάλω άδεια συντηρητη αερίων και υγρών καυσίμων?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.