Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μισθός μηχανολόγου σε βιομηχανία


mobly

Recommended Posts

Καλησπέρα σε ολους,

 

θέλω να ρωτήσω για ένα μηχανολόγο μηχανικό, που επιθυμεί να προσληφθεί στη βιομηχανία, ποιά είναι τα χρήματα που μπορεί να απαιτήσει ώς πρώτο μισθό;;;

 

Θέλω να κάνω κάπου αίτηση, και αν με ρωτήσουν τί μισθό θέλω, δεν έχω ιδέα τί μπορώ να ζητήσω...

 

Όποιος ξέρει ας μου πει κάτι,

 

σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

η ερώτηση δεν είναι ακριβής διότι θα πρέπει να ρωτήσεις (δεν απαιτείς) εαν θα είναι σε μετρητά ή υπο μορφή στα χρωστάω!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για μισθωτό πες τους αυτό που προβλέπεται από την σύμβαση.... Δες εδώ. http://www.omed.gr/e...on=data&myid=96

 

Σε σοβαρές εταιρείες ξέρω ότι το δέχονται αυτό....

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για μισθωτό πες τους αυτό που προβλέπεται από την σύμβαση.... Δες εδώ. http://www.omed.gr/e...on=data&myid=96

 

Σε σοβαρές εταιρείες ξέρω ότι το δέχονται αυτό....

 

Ξέρω ότι δεν το έγραψα και πολύ ξεκάθαρα, αλλά είναι γιατί πρώτη φορά με καλούν σε συνέντευξη, σε μια βιομηχανία, και πρέπει να συμπληρώσω κάτι αιτήσεις κλπ στις οποίες υπάρχει και η ερώτηση "πόσα χρήματα αναμένετε από τον εργοδότη σας" και πραγματικά δεν έχω ιδέα τί να κάνω. Δε ξέρω τί προβλέπεται από τη σύμβαση. Ξέρω ότι είναι εξάμηνη και από εκεί και πέρα βλέποντας και κάνοντας... Είμαι σίγουρη ότι θα με ρωτήσουν και στη συνέντευξη και θα πρέπει να πω κάτι.

Ίκαρε, το λινκ που μου δίνεις δε λειτουργεί...δε μπορώ να δω καμία πληροφορία, οπότε αν έχεις κάτι παραπάνω να μου πεις,πολύ θα το εκτιμούσα!

 

Ευχαριστώ παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Το λινκ του ικαρου μια χαρα δουλευει....

 

δεν ξέρω, ενώ βλέπω τη σελίδα στην οποία με παραπέμπει, δε μπορώ να ανοίξω κανένα από τους πίνακες. Σας ευχαριστώ πάντως...

 

Συγχωρέστε μου τις απορίες αλλά δεν τα ξέρω καθόλου...εγώ δηλαδή δικαιούμαι το βασικό μισθό+το επίδομα για μάστερ ή διδακτορικό (αν έχω)+ επίδομα για ξένες γλώσσες; Δηλαδή τα αθροίζω αυτά; Παράδειγμα. Μηδέν προυπηρεσία, μεταπτυχιακό και 1 ξένη γλώσσα = 1474.90+117.99+147.49 ??

 

Και πάλι, σόρι αν είναι άσχετη η ερώτηση, αυτά είναι μικτά έτσι; χωρίς κρατήσεις; Κι αν ναι, καθαρά τί περίπου πρέπει να έχω υπόψη μου ότι θα παίρνω;

Link to comment
Share on other sites

Μιλάει για βασικό μισθό μισθωτών, που σημαίνει ότι το ταμείο είναι μέσα.... Τα επιπλέον επιδόματα πχ Η/Υ, ξένης γλώσσας κτλ....τα παίρνεις άμα τα δικαιολογεί η θέση που σου προσφέρεται, όχι απαραιτήτος αν τα έχεις...

Αν πάλι δεν μιλάμε για μισθωτό, το ταμείο σου (να υποθέσω ΤΣΜΕΔΕ) είναι για νέο κάτω 5ετίας 975ε το εξάμηνο....Κάνε τους υπολογισμούς σου...

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Μιλάει για βασικό μισθό μισθωτών, που σημαίνει ότι το ταμείο είναι μέσα.... Τα επιπλέον επιδόματα πχ Η/Υ, ξένης γλώσσας κτλ....τα παίρνεις άμα τα δικαιολογεί η θέση που σου προσφέρεται, όχι απαραιτήτος αν τα έχεις...

Αν πάλι δεν μιλάμε για μισθωτό, το ταμείο σου (να υποθέσω ΤΣΜΕΔΕ) είναι για νέο κάτω 5ετίας 975ε το εξάμηνο....Κάνε τους υπολογισμούς σου...

 

Δηλαδή υπολογίζω απλά το βασικό μισθό; Αφήνω στην άκρη τα επιπλέον επιδόματα; Με συγχωρείς, μπορείς να το εξηγήσεις αναλυτικότερα;

Το ταμείο είναι 1100 περίπου το εξάμηνο. Μέσος όρος. Δεν έχω καταλάβει ακριβώς όμως τί υπολογίζω και πώς; Και τελικά τί μισθό μπορώ να πάρω;

Link to comment
Share on other sites

Ως προϋπυρεσία θεωρείται η εργασία σε βιομηχανία ή πόσα χρόνια είσαι μηχανικός από εγγραφή στο ΤΕΕ;

 

Νομίζω (κι ας με διορθώσουν οι υπόλοιποι γιατί γνωρίζω πραγματικά πολύ λίγα) ότι προυπηρεσία θεωρείται η εργασία σου σε κάποιο τομέα. Όχι το πότε γράφτηκες στο ΤΕΕ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.