Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ (ΜΕΛΕΤΗ)


AristidisZ

Recommended Posts

οι τελιτσες τι ειναι ? :P

αυτα τα 4 εχω βαλει

Ποιες "τελίτσες" βρε Αριστείδη :confused:

 

πανο:

φιλικη συμβουλη, μην χρησιμοποιεις

"αυτοματη εκτελεση υπολογισμων"

κανε οτι αλλαγες ειναι και κανε χειροκινητα τον υπολογισμο, θα επιταχυνεις αφανταστα τη δουλεια σου

Άστο, παλιά π@@α είμαι με την εν λόγω εταιρεία και το κατέχω το άθλημα. Τις συνολικές επιλογές ήθελα να σου δείξω. Άσε που δεν τρελαίνομαι κι στη δουλειά. Θα μου πεις, μπορώ να έχω χρόνο για άλλα πράγματα. Δεκτό. Τέλος πάντων, έβγαλες άκρη τελικά;

Edited by panos-vicious
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 27
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

φιλικη συμβουλη, μην χρησιμοποιεις

"αυτοματη εκτελεση υπολογισμων"

κανε οτι αλλαγες ειναι και κανε χειροκινητα τον υπολογισμο, θα επιταχυνεις αφανταστα τη δουλεια σου

 

Μπορείς ν'αναλύσεις την διαφορά συνάδερφε γιατί δεν την έχω καταλάβει. Το ίδο μου φαίνεται! :smile: Κάτι μου ξεφεύγει μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

πάντως μη σε απασχολεί αυτό, να σε απασχλεί το αν έχεις βάλει όλα τα απαιτούμενα συστήματα σε κτήριο τριτογενή τομέα (Θ-Ψ- φωτισμό-αερισμό-...)

 

εκει πηγαιναν οι τελιτσες

 

εκανα βλακεια Πανο, και αφησα το hasp στο γραφειο, επιασαν και οι μπορες και που να γυρισω :P

θα το κοιταξω αποψε, ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον :)

 

 

 

@spiliosa

 

αν εχεις ενα κελυφος με 25 ανοιγματα, δοκιμασε να αλλαξεις ενα, ή αλλαξε έναν τοίχο, και δες ποσο θα κανει να σου υπολογισει το κτιριο

εμενα και σε πολυ καλο pc, κανει πανω απο 2 λεπτα με το ρολοι (μιλαμε πληρως ανθυγιεινο το σπορ, υπολογισμος και τσιγαρο με παει συνηθως)

αν αποεπιλεξεις τους "αυτοματους υπολογισμους", αλλάζεις ότι θες (π.χ. έναν τοίχο, έναν συντελεστή στην απόδοση της αντλίας θερμότητας, δύο παράθυρα, κ.ο.κ) και κατοπιν πατάς χειροκίνητα το κουμπί "Υπολογισμοί".

Σε μεγάλες εφαρμογές (εννοώ κτίρια, με πολύ όγκο πληροφορίας) η διαφορά είναι τεράστια (και το κέρδος στην υγεία, βλέπε παραπάνω)

Link to comment
Share on other sites

:mrgreen: ok Aristidis,έγινε κατανοητό !!! Απ'οτι κατάλαβε με κτιριάκια παλεύω, οπότε δεν είχα ανάλογη εμπειρία σ'αυτό που λές! Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

φιλε 2λ υπολογισμοι? δε καταλαβα δλδ τελειωσες υπολ φυλλο και πας στα τευχοι

σε πιο κομματι λες 2λ? σαυτο που χα στο γραφειο μιλαμε πηγαινε σφαιρα ο τενεκες....

Link to comment
Share on other sites

OTTO και spiliosa, δεν είναι μόνο το "αυτόματη εκτέλεσή υπολογισμών" που σε καθυστερούν. Είναι και η επιλογή "Υπολογισμοί με χρήση μηχανής ΤΕΕ".

Αν είναι και τα δύο τσεκαρισμένα, κάνεις μισό πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

τεσπα δε καταλαβα

καταρχας αμα δε το χεις τσεκαρισμενο την μηχανη τεε

η 4μ λεει για σφαλμα αποτελεσματων τεσπα

 

2λ παντως μου φενεται πολυ σε λαπτοπ δουλευεις?

η σε πυργο?

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

Σε desktop αλλά δεν πετάει κιόλας.

Το "Υπολογισμοί με χρήση μηχανής ΤΕΕ" φυσικά και το τσεκάρεις, αλλά όταν θες να κάνεις υπολογισμούς. Όχι στην ενδιάμεση διαδικασία. Αυτό εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

Σε desktop αλλά δεν πετάει κιόλας.

Το "Υπολογισμοί με χρήση μηχανής ΤΕΕ" φυσικά και το τσεκάρεις, αλλά όταν θες να κάνεις υπολογισμούς. Όχι στην ενδιάμεση διαδικασία. Αυτό εννοώ.

 

δε θελω να σε πρηξω ενδιαμεση διαδικασια τι εννοεις να βαλεις μηκος υψος και να βρει εμβαδο?

να περασεις τα τυπικα? και να τα βαλεις στο υπολογισμου?

 

να χεις τελειωσει κελυφος συστηματα και να πας να δεις το πεα?

 

επειδη εχω κανει 6-7 κενακ σε καλες κατασκευες δεν εχω δει κατι επειδη δεν ειμαι της υπομονης

για αυτο λεω θα το χα σπασει ηδη.....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.