Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άδεια εκτροφείου κοτόπουλων


Recommended Posts

Θα ηθελα να μου πει καποιος συναδελφος αν υπαρχουν καποιοι περιορισμοι και καποιοι ειδικοι οροι δομησης για εκτροφειο πουλερικων? Το υπο εξεταση ακινητο ειναι 15000 τμ εντος ζωνης εκτος σχεδιου.ΓΠΣ στην περιοχη δεν υπαρχει(ειναι υπο εκπονηση)

Link to comment
Share on other sites

με τον αριθμό ανάρτησης ΑΔΑ : Β4ΛΟΒ-ΓΣΦ στην διάυγεια θα βρεις διευκρινιστική εγκύκλιο εφαρμογής του Ν4056/2012(ΦΕΚ 52α) που αφορά ρυθμίσεις για την κτηνοτροφία και τις κτηνοτροφικές εγκαταστάσεις και άλλες διατάξεις Νομίζω ότι θα σε βοηθήσει Ανάλογα τα ισοδύναμα ζωα που έχεις ( 1 ισοδ = 150 ωοτοκες ορνιθες ή 250 κοτόπουλα ή 100 πάπιες ή 100 γαλοπούλες )Ενδεικτικά για μικρότερα από 6 θέλει 50 μ. από οικισμό μέχρι 500 κατ και 100 μ. από οικισμό μέχρι 2000 κατ , 200 μ από πόλη λίμνες ακτες 300 μ από πόλεις πάνω από 5000 κατ 400 μ από ξενοδοχεία 100 μ από βιομηχανίες 50 μ από ποτάμια Αν είναι πάνω από 6 έχει άλλες αποστάσεις

Επίσης με τον ΦΕΚ 21 Β /13-1-2012 δες τι κατάταξη έργου είναι ώστε να δεις αν χρειάζονται πρότυπες περιβαλλοντικές δεσμέυσεις ΠΠΠ ή μελέτη περιβαλλοντικών επιπτώσεων ΜΠΕ

Edited by GEORGE MICHEAL
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια και την αναλυτικη παραθεση των ΦΕΚ φιλε μου!Μου εκανες την ερευνα πολυ ευκολη!

Link to comment
Share on other sites

επίσης στον παρακάτω σύνδεσμο θα βρεις αρκετά χρήσιμα για Κτηνοτροφικές - Πτηνοτροφικές Εγκαταστάσεις

Edited by vitrouvios
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρον γιατί την ειχα χάσει την συγκεκριμένη σελίδα με τους τύπους των κτηρίων Ευχαριστώ συνάδελφε

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.