Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξοικονομώ κατ' οίκον


yiannisps

Recommended Posts

Γεια σας,

 

δεν ξέρω αν το συγκεκριμένο site - forum ασχολείται με τέτοιου είδους θέματα, οπότε εγώ θα ρωτήσω και αν είναι άσχετο απλά το διαγράφετε.

 

Έχω λοιπόν ένα σπίτι σε ένα χωριό κοντά στη Δημητσάνα το οποίο είναι πολύ παλιό. Για να μην πέσει και μας πλακώσει κάποια στιγμή είπαμε να το συντηρήσουμε λίγο να πηγαίνουμε κανένα Σαββατοκύριακο. Τα βασικά του προβλήματα, και τα ποιο ακριβά είναι η αντικατάσταση τη στέγης και τα εξωτερικά κουφώματα. Διάβασα λοιπόν για το Εξοικονομώ κατ' οίκον και θα ήθελα να μάθω ποια είναι η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω. Καταρχήν θέλω να μάθω αν το πρόγραμμα είναι εν ισχύ. Αν πιάνει την περιοχή που προανέφερα και φυσικά που πρέπει να απευθυνθώ για όλο αυτό το θέμα.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

για τα παραθυρα μπορεις να μπεις στο προγραμμα αλλα για την στεγη οχι. πηγαινε σε μια τραπεζα ή σε ενα ενεργειακο επιθεωρητη μηχανικο για να μαθεις λεπτομερειες. ψαξε και εδω σε αλλα θεματα και θα καταλαβεις..

Link to comment
Share on other sites

Πληροφορίες στην ιστοσελίδα του Υπουργείου εδώ

ή αλλού στο φόρουμ (υπάρχουν πολλά θέματα)

ή σε κάποιον μηχανικό που θα αναλάβει τις όποιες μελέτες - εργασίες

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.