Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αντικατάσταση καυστήρα πετρελαίου με καυστήρα ξύλου


ΗΛΙΑΣ Ζ.

Recommended Posts

ήρθε πριν λίγο ένας πελάτης κια μου είπε οτι αντικατέστησε πριν 10 ημέρες τον καυστήρα πετρελαίου στο λέβητα του με καυστήρα πυρόλυσης ξύλου..Σε 10 ημέρες του παραμόρφωθηκε ο καυστήρας+έκανε ζημιά στο λέβητα(κάπνα,βρωμιά)..στην περιοχή μας έχει βάλει το ίδιο συνεργείο άλλα τρία και παρουσίασαν πρόβλημα και τα τρία με αποτέλεσμα να τα αντικαταστήσει...στον τέταρτο-πελάτη μου, του είπαν οτι δεν μπορούν να το αντικαταστησουν+φυσικα ο πελατης ζήτησε τα λεφτά του πίσω..πήγε σε δικηγόρο και του είπε οτι χρειάζεται χαρτί απο μηχ/γο μηχ/κο για τις ζημιές που έπαθε ο λέβητας+ ο καυστήρας...υπάρχει περίπτωση να μπορώ να διαπιστώσω αν το ce που ισχυρίζετε οτι ΄΄εχει η εταιρεία είναι αληθινο ή μουφα γιατι δεν θέλω να μπλέξω+ ο δικηγόρος είπε οτι μπορούν να πατήσουν σε αυτό

Link to comment
Share on other sites

Αν τους ζητήσεις το πιστοποιητικό; Δε θα έχει τον αριθμό καταχώρησης επάνω;

 

Και βασικά το θέμα όπως το έχεις τώρα παραπέμπει σε μελέτη αντικατάστασης καυστήρα πετρελαίου με ξύλου.

Edited by DOOM_NX
Link to comment
Share on other sites

Ηλία, η σήμανση CE συνοδεύεται από ένα νούμερο που δηλώνει τον φορέα πιστοποίησης και το αντικείμενο πιστοποίησης.

Βρες το, και ίσως έπειτα μπορείς να επικοινωνήσεις με τον φορέα για να διαπιστώσεις αν το σήμα είναι σε ισχύ.

 

Η άλλη πλευρά μπορεί να ισχυριστεί και ελλειπή/κακή εγκατάσταση, οπότε ... πρόσεχε!

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πως θα έχει τιμμολόγιο. Προσοχή μην κάνουν καμιά καταγγελία στον πελάτη σου αν είχε κανένα αυθαίρετο λεβητοστάσιο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.