Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέα ελληνική πατέντα;


JTB

Recommended Posts

Η υπόσχεση της οικονομίας πάντα συμβαδίζει με το μέγεθος της αρχικής επένδυσης... Εκεί είναι που χωλαίνουν λύσεις αξιόπιστες όπως οι αντλίες θερμότητας...

Ετσι, στρεφόμαστε πολλές φορές σε λύσεις με αμφίβολο αποτέλεσμα και πολλές φορές με ανύπαρκτο θεωρητικό υπόβαθρο.

 

Μια τέτοια περίπτωση θέλω να παρουσιάσω προς ανάλυση γιατί μου την έστειλε πελάτης μου για να με ρωτήσει τη γνώμη μου... επειδή όμως δεν θέλω να απαντήσω βλακεία, το παραθέτω προς δημόσιο σχολιασμό...

 

Δεν είναι νέο σύστημα απλώς - φαντάζομαι - έξυπνη διαχείριση δεδομένων...

 

http://www.caloric.biz/

 

Περιμένω τις εκτιμήσεις των ΜΜ του φόρουμ...

Link to comment
Share on other sites

Το σύστημα ρύθμισης ή τα συστήματα αυτοματισμών εξοικονομούν όσο πιο εξελιγμένη η ρύθμιση αλλά πάντα σε συνάρτηση με το σύστημα που ελέγχουν. Όλοι έχουμε κάνει ρύθμιση στις σχολές. Μη φανταστούμε και τρελή εξοικονόμηση απλά μόνο με τη χρήση θερμοστάτη ε δε γλιτώνεις και τα πάντα (επουδενί 30%).

 

Δεν λέω την εταιρία αλλά στην πράξη έχω δει σύστημα με αισθητήρες παρουσίας, θερμοκρασίας, υγρασίας, τάσης, ανοιγμάτων (θύρες και παράθυρα) με δικτυακή συνδεσμολογία, χωρισμό ζωνών κλπ το οποίο αν δεν ρυθμιστεί καλά καταναλώνει περισσότερα ο λέβητας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.