Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βεβαίωση από εφορία για ηλεκτροδότηση δημοσίου έργου


jimie

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα,

για την μετατροπή εργοταξιακού ρεύματος σε κανονικό για ένα Δημόσιο Έργο, η ΔΕΗ πέρα των άλλων μου ζητάει βεβαίωση από την Εφορία. Η Εφορία ζητάει να συμπληρώσω τον ΤΕΛΙΚΟ ΠΙΝΑΚΑ (ανάλυση κόστους κατασκευής στις επιμέρους εργασίες). Νόμιζα πως αυτό δεν ισχύει για Δημόσια Έργα. Είναι η ίδια διαδικασία όπως και με ένα ιδιωτικό έργο; Πρέπει να προσκομίσω και αντίγραφα των τιμολογίων; Μιλάμε για εργασίες τριών χρόνων και τουλάχιστον 2-3 ντοσιέ με τιμολόγια που έχουν κοπεί; Πώς θα συμπληρώσω τον πίνακα; Αν γνωρίζει κανείς που ασχολείται με δημόσια έργα ας απαντήσει.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως πρέπει να πάρεις βεβαίωση από τον φορέα του έργου για την περάτωση των εργασιών. Την αίτηση ηλεκτροδότησης την κάνει ο φορέας και οχι ο εργολάβος. Τα τιμολόγια δεν χρειάζονται. Εσύ απλά δωσε την τελική επιμέτρηση σου υπογεγραμμένη απο την υπηρεσία.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Ρε παιδια έχω ακριβώς το ίδιο θέμα!!! Σε Δημόσιο Έργο μου ζητάνε βεβαίωση από εφορία για αρχική ηλεκτροδότηση!!!

Μίλησα και με την προϊσταμένη ότι πρόκειται για Δημόσιο έργο και σε όσα έχω εκτελέσει ουδέποτε μου ζήτησαν κάτι παρόμοιο και δεν καταλαβαίνει μία...(μην την χαρακτηρίσω πως απαντούσε)

Έχει αλλάξει κάτι σχετικά με τα δικαιολογητικά της ηλεκτροδότησης ή απλά μου κάνουν τη ζωή δύσκολη??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.