Μετάβαση στο περιεχόμενο

δικαιωματα μηχανολογου


Recommended Posts

καλυσπερα σε ολους

 

ειμαι νεο μελος του forum και θα ηθελα να σας κανω καποιες ερωτησεις και μπορει και θελει ας απαντησει. Καταρχας θα ηθελα οποιος ξερει να μου πει ακριβως τα επ.δικαιωματα του μηχανολογου μηχανικου πε ή να μου δωσει καποιο link και τι ακριβως περιλαμβανουν οι μηχανολογικες εγκαταστασεις και μελετες. Και ενα τελευτεο προσφατα ακουσα απο φιλο φοιτητη ηλεκτρολογιας των τει πως η υπογραφη του ηλεκτρολογου εχει τη μεγαλυτερη ισχυ απο οποιουδηποτε αλλου μηχανικου και οτι γενικοτερα οι υπογραφες των αλλων μηχανικων δεν εχουν ισχυ, αυτο ισχυει?. Ξερω υπαρχουν και διαφορα αλλα topic αλλα δε σαφη εικονα με το τι γινεται ακομα

 

συγνωμη αν σας κουρασα ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στους οδηγούς που έχει εκδόσει το ΤΕΕ για τους νέους μηχανικούς

 

http://portal.tee.gr...ikoi/Tab5230269

 

Στην Ελλάδα, οι διπλωματούχοι μηχανολόγοι μηχανικοί έχουν κοινά επαγγελματικά δικαιώματα με τους ηλεκτρολόγους, με εξαίρεση τη δυνατότητα εκπόνησης τηλεπικοινωνιακών μελετών & δικτύων, που αποτελεί αντικείμενο των ηλεκτρολόγων.

 

Στους πτυχιούχους ηλεκτρολόγους & μηχανολόγους ΤΕ, η κατάσταση είναι γενικά πιο πολύπλοκη και ίσως σε κάτι τέτοιο αναφέρονταν ο φίλος σου.

Edited by nikmmech
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μπέρδεψε ο φίλος σου τους ηλεκτρολόγους με τους πολιτικούς μηχανικούς.....

 

Κατά τα άλλα βλέπε προηγούμενη απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.