Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προϋποθέσεις για επιβλέπoντα μηχανικό


Recommended Posts

Να προσθέσω μόνο κάτι που ξέχασα να αναφέρω σε προηγούμενη δημοσίευση. Θα πρέπει να δοθεί προσοχή ώστε να φαίνεται στα χαρτιά η φάση κατασκευής από την οποία και μετά αναλαμβάνεις τα οποιαδήποτε καθήκοντα. Μην χρεωθείς, δηλαδή, το τμήμα του σκελετού που έχει ήδη περατωθεί καθώς, ούτως ή άλλως, δεν επέβλεψες.

Link to comment
Share on other sites

Επισης συμπληρωματικα.Σε ορισμενες υπηρεσιες ακολουθουν τη διαδικασια αλλαγης επιβλεποντα (μεταβιβαση της επιβλεψης απο την υπηρεσια στον επι τοπου επιβλεποντα του αναδοχου . Ρωτησε τον ΟΣΚ γιαυτη τη διαδικασια)

Κοιτα και το παρακατω post

"Ορισμός ως επιβλέπων μηχανικός σε έργο του Ο.Σ.Κ"

Edited by KF
Link to comment
Share on other sites

@KF όντως στην άδεια είναι ορισμένοι οι μηχανικοί του αναδόχου (εναν απο αυτούς θα αντικαταστήσω).

 

@cna Το στάδιο των εργασιών θα αναφέρεται στην τεχνική έκθεση που πρέπει να κάνω, από όσο έχω καταλάβει. Θα πρέπει όμως να μπώ και στο σύστημα του τεε για να υπολογίσω υπολοιπόμενες αμοιβές ή τα συμπληρώνει αυτά ο υπάλληλος της πολεοδομίας?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει τύχει παρόμοια διαδικασία αλλά νομίζω ότι εσύ πρέπει να υπολογίσεις το υπόλοιπο αμοιβών και να προσκομίσεις το νέο τεύχος υπολογισμού αμοιβών στον υπάλληλο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.