Μετάβαση στο περιεχόμενο

imhotep

Recommended Posts

αυτα που μας κανουν δεν τολμησαν σε κανεναν αλλο κλαδο να τα εφαρμοσουν............θελουν να βγαλουν απο την αγορα χιλιαδες ΕΕ μηχανικους.............μονη ελπιδα του κλαδου να μην πληρωσουν ολοι οι μηχανικοι το χαρατσι και να γινουν γρηγορα εκλογες.......αν γινουν σε 3 χρονια θα ειμαστε οι μισοι χρεωμενοι και οι αλλοι υπαλληλοι των 400 ευρω......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 67
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ναι γιατι αν γινουν εκλογες ΣΩΘΗΚΑΜΕ....

 

ακουσες να λεει τιποτα η αντιπολιτευση?

 

ασε το ξαναλεω οσοι ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ειναι μηχανικοι....ΧΕΣΜΕΝΟΥΣ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ.....τα ασφαλιστρα τους τα πληρωνει το κρατος καποια δεκο-οργανισμος κτλ

 

για ολους ειμαστε οι ΠΑΧΙΕΣ αγελαδες.......

 

ασε που μας μπερδευουν με τους κατασκευαστες νομιζουν οτι ειμαστε το ΕΝΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ

 

 

υγ αυτα τα 80 μυρια που περιμενουν απο εμας νομιζεις οτι μια ''συριζα'' κυβερνηση θα τα αφαιρουσε απο εμας και θα ταβρισκε ΑΠΟ ΠΟΥ? θαβζε φορο σε ΠΟΙΟΝ?

 

 

ασε σου λεω οτι καταφερουμε ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ

Link to comment
Share on other sites

Χίλιες φορές υπάλληλος των 700 ευρώ παρά ε.ε μηχανικός με ΤΣΜΕΔΕ μείον.....Μα το Θεό, έχω αρχίσει και ψάχνω για αποθηκάριος σε σούπερ μάρκετ, ή υπάλληλος γραφείου γενικά....Μέχρι να τακτοποιηθώ σε κίνηση ασθενών σε ιδιωτικό νοσοκομείο που παίζει να μπω.... Μετά γειά σας....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

απλα πιστευω οτι τετοια αντιμετωπιση αποκλειετε να εχουμε απο οποιαδηποτε αλλη κυβερνηση.....ισως κανω λαθος , αλλα τετοια αναλγησια δεν εχω ξαναδει, ουτε τετοιο κυνηγητο στην ακινητη περιουσια, κατι που επισης διαλυει τον κλαδο........................ικαρε εννοειτε οτι με 700, 800 μισθωτος , παω τρεχωντας οπουδηποτε.........

Edited by savas76
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Βίντεο από την διαμαρτυρία της περασμένης εβδομάδας!

http://www.youtube.com/watch?v=0zzc3jMxolg

 

Πιστευω οτι πλέον πρεπει να αλλαξουμε τροπο διαμαρτυριας!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι σκηνές μόνο στο Ελλάντα...... :smile: :-)

 

Το άλλο....κάποιοι συνεδριάζουν για τους μηχανικούς και ο πρόεδρος κοιτάζει αμήχανα πίσω από το τζάμι. Ασε που είμαι σίγουρος ότι μεγαλύτερη αγγαρία δε πρέπει να έχει κάνει. Φαίνεται από τα μούτρα του.....Σαπίλα.....

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΑ ικαρε αυτο το βλεμμα ΑΓΕΛΑΔΑΣ στυλ ΝΙΚΟΛΑΣ ΚΕΙΤΖ τοχει μονιμα ο προεδρος

δεν ειναι της στιγμης μην φοβασαι

Link to comment
Share on other sites

Παίδες κάποτε σας λέγαμε (Δεν το παίζω έξυπνος, αλλά όταν αναγνωρίζεις τα πως και τα γιατί κάνεις ένα σωστό βήμα προς τη λύση) ότι θα προσπαθήσουν να μας κάνουν όλους υπάλληλους των 600€.

Ότι με κάθε τρόπο θα αφήσουν μόνο τα μεγαλογραφεία να κάνουν το 80% της δουλειάς κι οι άλλοι θα σκοτωνόμαστε μεταξύ μας...

Ότι με τα ομόλογα θα μας ρημάξουν τα ταμεία - αλήθεια τα θυμάστε αυτά;;;

Θυμάστε τι λέγατε; Θυμάστε με πόση ειρωνεία μας είχατε αντιμετωπίσει;

Θυμάστε πόσο λίγο - πολύ είχαμε όλοι βολευτεί είτε στο 2004 είτε στις άδειες και απαξιώσαμε το ΤΕΕ, τους Συλλόγους κλπ;

 

Λοιπόν και τώρα θα σας πω πράγματα που δεν θα σας αρέσουν αλλά είναι - και πάλι - αλήθεια!

 

Αν δεν αφήσετε τα γραφεία και τους καναπέδες σας ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΩΤΗΡΙΑ!!!

Αν δεν σας αρέσει το ΤΕΕ, αλλάξτε το, αν δεν σας αρέσουν οι Σύλλογοι, αλλάξτε τα Δ.Σ. αλλά...

Όσο γίνονται Γ.Σ. σε συλλόγους και μαζεύουν 30-40 άτομα, δεν χαμπαριάζουν τίποτα!

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ!!! ΔΩΣΤΕ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΣΕ ΑΓΩΝΕΣ - ΣΥΝΕΛΕΥΣΕΙΣ - ΕΚΛΟΓΕΣ

 

Τόσα χρόνια μέσα από σωτήρες ψάχνατε τη λύση και το αποτέλεσμα το είδατε.

Η λύση είναι στα χέρια σας, στη συμμετοχή.

 

Πάρτε μέρος, ακούστε, κουβεντιάστε, δείτε τόσα χρόνια όλοι αυτοί που ψηφίζατε τι αποφάσεις έπαιρναν, δείτε - μάθετε ποιοι όλα αυτά τα χρόνια τι θέσεις είχαν!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

εγω ΑΥΤΟ που εχω να πω οτι στις εκλογες τεε και ΠΑΡΑΤΑΞΗ ΠΑΡΕΑΣ να κατεβασεις

 

ΑΝ ΠΑΡΕΙΣ 250 ΨΗΦΟΥΣ που περιπου εκει ειναι το εκλογικο μετρο στις περισσοτερες περιοχες (αθηνα ηταν 185 αν θυμαμαι καλα)

 

ΒΓΑΖΕΙΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟ ΣΤΟ ΤΕΕ

 

 

ΞΥΠΝΑΤΕ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ @@@@@ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες κάποτε σας λέγαμε (Δεν το παίζω έξυπνος, αλλά όταν αναγνωρίζεις τα πως και τα γιατί κάνεις ένα σωστό βήμα προς τη λύση) ότι θα προσπαθήσουν να μας κάνουν όλους υπάλληλους των 600€.

 

Δεν ξέρω αλλά εγώ ευχαρίστως τον έκανα τον υπάλληλο των 600 ευρώ....φυσικά όχι σαν μηχανικός. Γιατί μετά το κάψιμο που έφαγα σαν μηχανικός....αναδουλειές έως κουλούρια, βάλε και το ΤΣΜΕΔΕ που είμαι μέσα για τα καλά... Εκανα οτιδήποτε άλλο εκτος από μηχανηλίκι..αρκεί να βγάζω κάτι, και να μην χρωστάω επειδή δεν με παίρνει κανένας...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.