Μετάβαση στο περιεχόμενο

μηχανικός ως καθηγητής σε φροντιστήριο


vanalex

Recommended Posts

Καλημερα, πριν λιγο καιρο μου ζητηθηκε απο ενα Ιδιωτικο ΙΕΚ να δουλεψω σαν καθηγητης. Στην εταρια που δουλευω ειμαι μισθωτος μηχανολογος μηχανικος εγγεγραμμενος στο ΤΣΜΕΔΕ. Το ΙΕΚ μου ειπε καθαρα 8€ και ΙΚΑ. Τι γινεται σε αυτες τι περιπτωσεις? Συμφερει να ασχοληθεις με κατι τετοιο? Απο φορολογικης πλευρας λογικα δε θα συφερει αν δε συμφερει και απο το υψος των κρατησεων αστα να πανε. Οποιος γνωριζει κατι ας με ενημερωσει

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

λοιπον καποιος φορεας εκπαιδευσης ... οχι κεκ ... ο οποιος εχει κανει εναρξη σαν εκπεδευτηριο

μου ζητησε να συμμετασχω σαν εκπαιδευτης τεχνικων ασφαλειας για ιδιωτες που θελουν να ναι τεχνικοι ασφαλειας

στην επιχειρηση τους.... ο συγκεκρημενος φορεας δε δινει πιστοποιηση αλλα βεβαιωσεις....

 

επειδη δεν εχει την υποδομη να παει ως κεκ, εχει να αναλαβει να εκπαιδευει τους ενδιαφερομενους

στον χωρο τους

 

θα θελα να ρωτησω τα εξης

 

1ον εχω εμπειρια τεχνικου ασφαλειας με βεβαιωσεις απασχολησης απο τις εταιρειες που δουλεψα

και τιμολογια κομμενα

ΟΜΩΣ η εξυππ που συνεργαζομουν μολις χθες μου ειπε πως στο κεπεκ ειχαν δηλωσει αλλους.... :angry:

νεος τοτε δεν ηξερα τι να κανω

ομως η εταιρεια στην οποια με εστειλε η εξυππ μου εδωσε βεβαιωση απασχολησης ως ΤΑ

θελω να ξερω αν αυτη η βεβαιωση ειναι αρκετη.

 

2ον πρεπει να μαι μισθωτος? η φτανει το μπλοκακι? η συνεργασια θα ναι μονο οταν συμπληρονονται θεσεις

και τα μαθηματα θα γινονται σε αιθουσα εκτος

 

ευχαριστω

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

Ο πιο απλός τρόπος είναι να κάνεις ένα συμφωνητικό και να πληρωθείς με μπλοκάκι... φυσικά πρέπει να αναπροσαρμόσεις την αμοιβή σου έτσι ώστε να συμπεριλαμβάνεται κατα το δυνατόν η δική σου επιβάρυνση για το ΤΣΜΕΔΕ.

Link to comment
Share on other sites

δε σε καταλαβα φιλε μου

δλδ ξυπναω παω κανω κοβω κ τελος?

η θελει προυπηρεσια και δικαιολογητικα σε καποιον φορεα?

Link to comment
Share on other sites

Για το οικονομικό μέρος σου απάντησα...

Σε ότι αφορά τα τυπικά προσόντα, εξαρτάται από αυτά που θα σου ζητήσει ο εκπαιδευτικός οργανισμός... 

Link to comment
Share on other sites

ο εκπεδευτικος οργανισμος δεν ειναι κεκ

εχει κανει εναρξη φορεας οργανωσης σεμιναριων

δε ξερω τι γινετα σαυτη την περιπτωση

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.