Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αναζήτηση τοπογραφικού διαγράμματος


Recommended Posts

Καλησπέρα σας μελλοντικοί συνάδελφοι,

 

     -Ονομάζομαι Κερέμογλου Φοίβος και είμαι τελειόφοιτος Αρχιτεκτονικής στο Πολυτεχείο του Μιλάνο.

Το τρέχων εξάμηνο ετοιμάζω την διπλωματική μου εργάσια με θέμα την ανάπτυξη μιας νέας ενεργειακά αυτόνομης πολιτισμικής κοινωνίας.

Έχω επιλέξει ως τοποθεσία το ακατοίκητο νησί "Ναυσικά - (Οξεια)", που βρίσκεται στον Πατρα'ι'κό Κόλπο απέναντι από τις εκβολές του Αχελώου ποταμού και θα ήταν πραγματικά χρήσιμη οποιαδήποτε περαιτέρω πληροφορία σχετικά με την ευρύτερη περιοχή καθώς και που μπορώ να απευθυνθώ (αρμόδια υπηρεσία) για την εύρεση του τοπογραφικού σχεδίου του νησίου.

Παραθέτω έναν σύνδεμο για την ακριβή τοποθεσία. > http://www.privateislandsonline.com/islands/nafsika-island <.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Φ.Κ.

Link to comment
Share on other sites

ειναι μεν απεναντι απο την Πατρα

στις εκβολες του Αχελωου

και "διπλα"  στο Μεσολλογγι..

 

αλλα ανηκει διοικητικα στην Ιθακη επομενως...εκει ειναι η βαση των ερευνων...

 

εχεις ΠΜ

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

Μελλοντα συνάδελφε, το νησί που σε ενδιαφέρει βρίσκεται στο φύλλο χάρτη 1:50.000 "ΕΧΙΝΑΔΕΣ" της Γεωγραφικής Υπηρεσίας Στρατού.

Για διαγράμματα κλίμακας 1:5.000 πρέπει να προσδιορίσεις ακριβέστερα ποια τμήματα του νησιού θες να μελετήσεις, γιατί εκτείνεται σε παραπάνω από ένα διαγράμματα κλ. 1:5.000, τα οποία εν συνεχεία μπορείς να προμηθευτείς από την Γεωγραφική Υπηρεσία Στρατού επίσης.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.