Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απορία Σχεδίαση κατασκευαστικών λεπτομερειών απο fespa


karas1234

Recommended Posts

Σας χεραιτώ όλους

Ειμαι φοιτητής και χρησιμοποιώ το fespa στα πλαίσια της τελικής μου εργασίας και αντιμετοπίζω πρόβλημα όταν παράγω απο το cad του fespa λεπτομέρειες υποστυλομάτων των 3 ορόφων - μου τα βγάζει σε 3 διαφορετικά αρχεία ,και όταν προσπαθώ στο autocad να τα βάλω όλα μαζι σε ένα αρχείο τον 1 οροφο τον βάζει καλα τους υπόλοιπους δεν μπορει να τους κάνει αντιγραφή κάτι μπερδεύετε.. Αν μπορει κάποιος να βοηθήσει που αντιμετόπισε ξανα αυτο το πρόβλημά ??

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γινεται επειδή τα layers περιλαμβάνονται σε blocks που έχουν το ίδιο όνομα. Για να τα ενσωματώσεις σε ένα αρχείο πρέπει να κάνεις explode πριν την εισαγωγή τους.  

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό γινεται επειδή τα layers περιλαμβάνονται σε blocks που έχουν το ίδιο όνομα. Για να τα ενσωματώσεις σε ένα αρχείο πρέπει να κάνεις explode πριν την εισαγωγή τους.  

Ευχαριστώ παρα πολύ . Δουλεψε η λύση είχα δοκιμάσει πάρα πολλα αλλα πραγματα..

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντως βρήκα και αλλα λαθη που κάνει για παράδειγμα δουλευα σε ένα σχέδιο όλα ηταν μια χαρα το είχα αποθηκεύση και οι πλάκες μου ήταν λυμένες με οπλισμούς μια χαρα..Την επόμενη μέρα που ασχλήθηκα και έκανα επίλυση ξανα στο ίδιο το σχέδιο χωρίς να αλλάξω κάτι μου έβγαλε 17 λάθοι.Έκανα επανεκκίνηση και το έλυσα ξανα και έτρεχε μια χαρά... έλεος!

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.