Μετάβαση στο περιεχόμενο

Google adwords


Recommended Posts

Θα ήθελα την βοήθεια σας όσον αφορά το μηνιαίο τιμολογιο που εκδίδει αυτόμα η google για την υπηρεσία google adwords, (δηλαδή για τις λέξεις κλειδιά που βγάζει στο ψαχτήρι της). Πιο συγκεκριμένα θα ήθελα να μάθω αν μπορώ να παιρνάω στα έξοδά μου την δαπάνη αυτή, καθότι η έδρα της επιχείρησης είναι στην Ιρλανδία, ενώ το κυριότερο είναι ότι δεν αναφέρει την ΔΟΥ της επιχείρησης όπως επίσης δεν αναφέρει τα φορολογικά στοιχεία τα δικά μου. Το κυριότερο είναι πάντως ότι ακόμη και να το καταγράψω στα  βιβλία εσόδων-εξόδων, στην συγκεντρωτική κατάσταση θέλει τα φορολογικά στοιχεία της επιχείρησης από το οποίο το μόνο που έχω είναι το: Αριθμός Μητρώου ΦΠΑ: IE 6388047V.

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το περάσεις, απλά πρέπει στην εφορία να ενεργοποιήσεις τις ενδοκοινοτικές συναλλαγές.

Επίσης για τις συναλλαγές αυτές δεν υπάρχει ΦΠΑ.

Επιπλέον πρέπει να υποβάλεις και κάποιες καταστάσεις ενδοκοινοτικών συναλλαγών VIES κάπως έτσι!

 

Το Αρ. Μ. ΦΠΑ που λες, είναι ο ΑΦΜ της εταιρείας στην Ιρλανδία!

Επίσης, μέσα στην Google νομίζω βάζεις τα στοιχεία τιμολόγησης τα δικά σου, γιατί και αυτοί αντίστοιχα πρέπει να υποβάλουν VIES!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.