Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βιβλίο για Solidworks (2010)


Mi_Kapa

Recommended Posts

indusys μιας και βλέπω οτι κατεχεις το θέμα ,μήπως γνωρίζεις γιατί μου πετάει καμιά φορα το παρακάτω μήνυμα σφάλματος ?συμβαίνει οταν μετατρέπω 2d σχέδιο σε 3d και δεν μου εμφανίζει σε 3d καποια σύμβολα και δεν έχω πειράξει κάποιες διαστάσεις .

image.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις...Θα προσπαθήσω να ξεκινήσω από τα tutorials του προγράμματος ή/και apöo to youtube....και στη συνέχεια βλέποντας και κάνοντας

Link to comment
Share on other sites

@hektor

 

Δεν το γνωρίζω το electrical αλλά από αυτό που μου λες και από το μήνυμα που βγάζει, υποθέτω πως η τιμή που δίνεις είναι < από την ελάχιστη επιτρεπτή που έχει κάπου αποθηκευμένη το πρόγραμμα για το εξάρτημα αναφοράς. Μειώνεις πχ το πλάτος ενός υλικού ράγας;

Μήπως υπάρχει κάποια βάση με δεδομένα κατασκευαστή που πρέπει να πειράξεις για να μπορείς να ορίζεις διαστάσεις;

Link to comment
Share on other sites

Οτι κάτι παίζει με τις διαστάσεις κάτι παίζει ..Το θέμα είναι άντε βρες το που γίνεται η μλκ..Θα το ψάξω μετά το βράδυ να δω αν βγάλω άκρη .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.