Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μετρητές παροχής.


xafto

Recommended Posts

Δυστυχώς όλοι οι μετρητές που ανέφερεα δεν κάνουν για ανοιχτά κανάλια. Τουλάχιστον δεν έχω δει να εφαρμόζονται σε ανοιχτά κανάλια.

 

Τα τουρμπινόμετρα σίγουρα δεν κάνουν για λύματα ακόμη και σε κλειστούς αγωγούς.

 

Χρειάζεσαι συνεχή on-line μέτρηση; Ή θα κάνεις σποραδικές μετρήσεις π.χ. 2-3 φορές την ημέρα ;

Τι ακρίβεια θέλεις;

Link to comment
Share on other sites

Ουπς! Λοιπόν, ένα ροόμετρο υπερήχων μάλλον σου κάνει για αυτό που λες. Η sigma hellas έχει τέτοια όργανα και για νερό αλλά και για λύματα (για μόνιμη εγκατάσταση αλλά και φορητά!) Ίσως και αυτά να έχεις και εσύ υποψη σου. Έχω δει μετρήσεις με όργανα της εταιρίας αυτής από εργολάβο της ΔΕΥΑ στην επαρχία.

Δεν ξέρω κάποια άλλη εταιρία, αλλά και άλλο τύπο παροχόμετρου που να σε καλύπτει.... :(

Link to comment
Share on other sites

Για μόνιμη εγκατάσταση του μετρητή με το καταγραφικό του...........τα έχω δεί αυτά της sigma hellas και, μετά από εκτενής έρευνα στο εξωτερικό, είναι ιδανικά για τέτοιου είδους μετρήσεις αλλά προς χάριν του ανταγωνισμού έψαχνα και για άλλες εταιρείες που εισάγουν παρόμοια όργανα και δεν τις έχω υπόψιν μου...............

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησε με μία εταιρία που προμηθεύει όργανα με την επωνυμία...UTECO ΑΒΕΕ

 

http://www.uteco.gr

 

Πληροφορία από συνάδελφο εδώ δίπλα ;)

 

Ελπίζω να βοηθά!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.