Μετάβαση στο περιεχόμενο

Το πρώτο εργοστάσιο παραγωγής ενέργειας από την παλίρροια


Arche

Recommended Posts

Mια γρηγορη ματια στο τι συμβαινει τωρα, τα κυρια εργα απασχολουν UK, South Korea, France, China (κλασσικα :P :P)

 

http://www.bbc.co.uk/news/business-31651019

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα george_RES. Από τα ποστ σας κατάλαβα ό,τι ασχολείστε με τις ανανεώσιμες πηγές ενέργειας.

Είμαι νέος μηχανολόγος μηχανικός και θα ήθελα να ενημερώνομαι για την παραγωγή ενέργειας και ειδικά από ανανεώσιμες πηγές, όπως βιομάζα γιατί με ενδιαφέρει πάρα πολύ(διπλωματική εργασία).

Θα ήθελα να μου προτείνετε τρόπους ενημέρωσης, όπως ποια περιοδικά υπάρχουν και που μπορώ να τα βρώ ή να τα προμηθεύομαι για ενημέρωση.

Επίσης, πως μπορώ να κατεβάζω εργασίες(μεταπτυχιακές, διδακτορικές), έρευνες για να τις διαβάζω ολόκληρες και όχι απλές περιλήψεις.

Τέλος, βιβλία σχετικά τα οποία μπορώ να τα κατεβάζω σαν e-books ή νέα βιβλία που βγαίνουν στην αγορά.

Εννοείται ότι βρίσκω πληροφορίες σχετικές ψάχνοντας στο internet, όπως άλλωστε χρειάστηκε να βρω για την διπλωματική μου εργασία και όχι μόνο, απλά θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε πιο πρακτικούς τρόπους αναζήτησης,π.χ. συγκεκριμένα site με δημοσιεύσεις, βιβλία, βάσεις δεδομένων ή site εταιρειών που προσφέρουν ενημέρωση,  τα οποία να προσφέρουν σταθερά καλή ενημέρωση ώστε να τα ακολουθώ.

Παρακαλώ οποιονδήποτε γνωρίζει και μπορεί να με βοηθήσει.

Καλή σας μέρα. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.