Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενεργοποίηση Βιβλιαρίου ΤΣΜΕΔΕ


antboton

Recommended Posts

Συνάδελφοι, να ρωτήσω πόσο χρόνο χρειάζεται για να ενεργοποιηθεί ένα νέο βιβλιάριο για προστατευόμενο μέλος απο την στιγμή της έκδοσής του?

Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που δεν υπαρχει ασφαλιστικη ενημεροτητα μπορει να εκδοθει βιβλιαριο προστατευομενου μελους?(χωρις βεβαια να μπορει να χρησιμοποιηθει μεχρι την πληρωμη...)

Link to comment
Share on other sites

Πάσχα έρχεται....Οτι έχετε ευχαρίστηση... Ξέρουν βέβαια ότι πάει για φιάσκο η ρύθμιση για τους περισσότερους..Αντε να μπουν αυτοί που οφείλουν 1-2 μαξ εξάμηνα. Καλά όχι ότι θα τον τηρήσουν και αυτοί.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι μου είπαν εκδόθηκε το βιβλιάριο υγείας, αλλά όταν πήγαν στον ιατρό φάνηκε στο σύστημα αλλά ανενεργό και δεν μπορούσε να εκτελέσει συνταγογράφηση, γνωρίζετε τι μπορεί να φταίει? σο ΤΣΜΕΔΕ είμαι ασφαλιστικά ενήμερος απόσο ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

το εχω και γω το προβλημα και δεν φταιει το προστατευομενο μελος.Δεν εχει ενημερωθει το συστημα που βλεπουν οι γιατροι και φαινομαστε ολοι χωρις ενημεροτητα.Ξερει κανεις πως το αντιμετωπιζουμε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Μου το είπε και ένας συνάδερφος ότι το έπαθε και αναγκαστικά πλήρωσε το γιατρο...οταν πήγε στο τσμεδε του είπαν: ε, συμβαινει αυτό, κολλάει το σύστημα κτλ. Τι να πω βρε παιδια, έλεος!

Link to comment
Share on other sites

Κατανοητά όλα αυτά, αλλά εγώ αναφέρομαι στην περίπτωση απο τη στιγμή που πάρει το μέλος το νέο βιβλιάριο πότε μπορεί να το χρησιμοποιήσει. Στο ΤΣΜΕΔΕ δεν μου είπαν ότι παίρνει κάποιο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

κανενα νεοτερο με την ασφαλιστικη μας ενημεροτητα κατα την συνταγογραφηση? Το ΤΣΜΕΔΕ στην Αθηνα δεν απανταει στα τηλεφωνα 2103740122 και 123...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.