Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απαίτηση κατόψεων κτηρίου σε τοπογραφικά συμβολαίου.


Recommended Posts

φίλε zavi εγώ θα ήμουν ευτυχισμένος αν οι συμβολαιογράφοι των πελατών μου τους ζήταγαν για συμβόλαιο εκτός του τοπογραφικού διαγράμματος όχι μόνο κατόψεις και τομές αλλά και άλλα τόσα άσχετα.

 

 

Έτσι πως πάνε τα πράγματα και πίτες θα τυλίγουμε αν μας το ζητήσουν ;)

Link to comment
Share on other sites

Το "κτίριο" σύμφωνα με τον Μπαμπινιώτη γράφεται ως κτήριο

 

Κατόψεις απαιτούνται από τους συμβολαιογράφους για συστάσεις οριζόντιων ιδιοκτησιών.

Εγώ παίρνω τα σχέδια της πολεοδομίας (τα ζητάω από τους πελάτες και μου τα φέρνουν αλλιώς χρεώνω την επίσκεψη στην πολεοδομία), επανασχεδιάζω, κάνω επιπλέον χρέωση και τα δίνω.

 

Αν δεν υπάρχουν σχέδια στην Πολεοδομία τότε πρέπει να γίνεται σαφώς πολύ μεγαλύτερη χρέωση

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ακολουθώ διαδιακασία όπως ακριβώς ο συνάδελφος George_topo με την διαφοροποίηση πως αφού πάρω τα σχέδια από Πολεοδομία κάνω και μια αυτοψία για να τσεκάρω πως είναι εντάξει, και να τα ενημερώσω.

Βέβαια στην Πολεοδομία Αχαρνών δεν νομίζω να βρεί και πολλά σχέδια που ανατποκρίνονται στην πραγματικότητα ο συνάδελφος Zavi :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.