Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα με ελεύθερο ύψος σε κατοικία


Recommended Posts

Γεια σας από Ρόδο, έχω μια παλαιά μονόχορη κατοικία 30τμ, ξεκίνησα να την φτιάχνω αλλά όταν έριξα το τσιμέντο στο πάτωμα έγινε λάθος με αποτέλεσμα τώρα που ήθελα να ρίξω τσιμεντογωνία να σηκωθεί 5 πόντους από την πλευρά της πόρτας, Το αρνητικό ήταν ότι η πόρτα ήταν ηδη κοντή, Τι μπορώ να κάνω τώρα που υπάρχει ξύλο πάνω από την πόρτα σαν δοκάρι παλιό; Αν το βγάλω θα πέσει το σπίτι; Τι μπορώ να κάνω; Βοηθήστε με σας παρακαλώ μια που είμαι άσχετος γιατί ακούω πολλές γνώμες και δεν ξέρω τι να κάνω. Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χαιρετίσματα σε εσας και την όμορφη Ρόδο. Να μην βγάλετε το δοκάρι, αν δεν έρθει Πολιτικός Μηχανικός να το δει.

 

επιπρόσθετα βάλε στο φόρουμ φωτογραφίες...μια αυτοψία δεν κάνει ότι μια πραγματική αυτοψία, Φώναξε κάποιον Μηχανικό ή έλενξε την κατασκευή.

Edited by kostassid
Link to comment
Share on other sites

Ναι με παίρνει να την κόψω αλλά επειδή είναι μικρός ο χώρος δεν θέλω να δημιουργηθει σκαλοπάτι. Οι κοιλιοδοκοί που πρέπει να μπούν είναι ακριβοί; γίνεται με άλλο τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

Αθωο αγορι Arche....

 

Για κοιλοδοκους μιλησε ο γατος αρχιμαστορας φιλος του κυριου Μιχαλη που "ξερει αυτος" γιατι ετσι εχει φτιαξει και αλλα"

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.