Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κρατήσεις Μισθωτών


Fs_15

Recommended Posts

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω οι κρατήσεις σε νέους μηχανικούς πόσες είναι; έχω υπογράψει σε βιομηχανία για μεικτά 1330€ αλλά βλέπω τελικά τα καθαρά ειναι 850 μήπως είναι πολλές; βέβαια πέτυχα λογιστή που το φορολογικό σύστημα των μηχανικών δεν τον γνωρίζει καθώς ολόκληρη βιομηχανία δεν στελεχώνεται από μηχανικούς πολυτεχνείου (Καλά διαβάζετε). Θα ήθελα τα φώτα σας πως να το ψάξω για να σιγουρευτώ. Ευχαριστώ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://aftertax.gr

 

Πάρε μια ιδέα εδώ.

Γενικά το συγκεκριμένο προγραμμα ισχύει για μισθωτούς Μηχανικούς, το εχω επαληθεύσει.

Πρόσεξε τα tick στο κατω μέρος αριστερά & να επιλέξεις πάνω αριστερά "κρατήσεις ΤΣΜΕΔΕ".

Ο,τι θες ρωτάς.

 

Πέρα από το αποτέλεσμα του προγράμματος, θεωρώ πως όντως είναι πολλές οι κρατήσεις.

Edited by Ghostrider
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Το μηνιαίο εκκαθαριστικό μισθοδοσίας είναι βάσει νομοθεσίας υποχρεωμένοι να στο δίνουν κάθε μήνα και αφού αναφέρεις ότι είναι βιομηχανία (και όχι κάποια μικρή εταιρία...) θεωρώ ότι θα στο δίνουν από το Λογιστήριο.

Edited by nikmmech
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

http://aftertax.gr

 

Πάρε μια ιδέα εδώ.

Γενικά το συγκεκριμένο προγραμμα ισχύει για μισθωτούς Μηχανικούς, το εχω επαληθεύσει.

Πρόσεξε τα tick στο κατω μέρος αριστερά & να επιλέξεις πάνω αριστερά "κρατήσεις ΤΣΜΕΔΕ".

Ο,τι θες ρωτάς.

 

Πέρα από το αποτέλεσμα του προγράμματος, θεωρώ πως όντως είναι πολλές οι κρατήσεις.

Σε ευχαριςτώ!!! ναι το έχω υπόψη μου το σαιτ! Αν παω στο τσμέδε με το μηνιαίο εκκαθαριστικό, θα μου πουν ακριβώς ποιες είναι οι κρατήσεις; γιατί ο λογιστής έβγαλε το μισθό (καθαρό) κατόπιν συνάντηςεως με την υπεύθυνη της μηχανογράφησης του τσμέδε.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μηνιαίο εκκαθαριστικό μισθοδοσίας είναι βάσει νομοθεσίας υποχρεωμένοι να στο δίνουν κάθε μήνα και αφού αναφέρεις ότι είναι βιομηχανία (και όχι κάποια μικρή εταιρία...) θεωρώ ότι θα στο δίνουν από το Λογιστήριο.[/quote

ευχαριστώ για τη διευκρίνηση. Προς το παρόν δεν έχώαρει τπτ, εκτός αν υπάρχει ηλεκτρονική πρόσβαση δε ξέρω!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.